Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Білі виділення у жінок
Причини виникнення
Скарги на білі виділення виникають у половини жінок дітородного віку. Саме вони стають основною причиною звернення за медичною допомогою до акушер-гінеколога. Однак, не тільки жінки страждають цією патологією. Такий же стан може виникнути і дівчаток, і у дівчат, і у бабусь. При цьому не завжди білі – патологія. Ця реакція може зустрічатися і у здорових жінок, носії даної патології.
Причина виникнення Белей може бути найрізноманітнішою.
Вестибулярні білі можуть виникнути в результаті розвитку інших гінекологічних захворювань, таких як, вульвіт, бартолініт, гнійничкові ураження шкірного покриву промежини, злоякісних новоутворень статевих органів.
Виникнення вагінальних Белей може бути пов’язано з вагінітом, гельмінтозами, сторонніми тілами, злоякісними пухлинами вульви, свищами в області промежини.
Причиною розвитку цервікальних Белей можуть бути цервіцит, ендоцервіцит, пухлинні захворювання шийки матки.
При маткових білях певну роль грає ендометрит, аномальне положення матки.
У виникненні трубних Белей може вплинути гідросальпінкс або пиосальпинкс, а також пухлинні захворювання фаллопиевой труби.
Білі можуть бути фізіологічними і патологічними. Фізіологічні зустрічаються у новонароджених дівчаток, а також дівчаток грудного віку. Це стан зумовлено тим, що в організмі дитини є гормони плаценти, а також материнські гормони.
Білі можуть виникнути і в підлітковому віці. Ця реакція пов’язана зі зміною гормонального фону і перетворення дівчинки в дівчину. Як тільки менструальний цикл формується і стає регулярним, виділення зі статевих шляхів приймають циклічний характер.
Фізіологічні біли мають вигляд світлих, слизових виділень, в яких можна виявити тягучі нитки або крошковатая домішка.
Збільшення фізіологічних виділень може бути пов’язано з різними захворюваннями або патологічними станами організму. До таких станів відносять:
- недостатність кровообігу;
- ожиріння різних ступенів виразності;
- атопії і алергії;
- дисбактеріоз піхви після медикаментозної терапії;
- контакт з хворим або бактеріоносієм.
Якщо виділення носять фізіологічний характер, то урогенітальний тракт не запалений. В іншому випадку є ознаки його запалення.
Якщо ж у дівчинки є домішка крові, гною, то слід задуматися про наявність у неї вульвовагініту.
Жінки дітородного віку, як правило, мають інші гінекологічні захворювання запального характеру, які супроводжуються рясними белями.
Якщо біли у жінки виникли в період менопаузи, то вони найчастіше пов’язані з онкологічними захворюваннями. Однак, вони можуть носити і атрофічний характер.
Механізм появи
Здорова жінка в нормі не має скарг на підвищений виділення з статевих шляхів, тому що секреція і зворотне всмоктування вагінального вмісту перебувають у рівновазі.
Як тільки з’являється провокуючий фактор, або один, або інший механізм починають страждати, в результаті чого утворюється надлишок вагінальних виділень.
Фізіологічні виділення зазвичай не доставляють якого дискомфорту жінці крім того, що вони стають рясними.
При патологічних ж виділеннях може виникнути тазовий біль, свербіння в області вульви, дизурія, або розлад сечовипускання.
Як правило, свербіж, печіння і патологічні виділення виникають при локальному ураженні, а приєднання тазових болів – про можливу поразку пухлиною матки або маткових труб.
Діагностика
Діагностика Белей грунтується насамперед на правильно зібраному анамнезі розвитку захворювання. Однак, цей метод носить суб’єктивний характер і не може з’явитися визначальним у постановці вірного діагнозу.
Метод, який дозволяє більш точно сказати про наявність захворювання – гінекологічне дослідження. Дослідження проводять у момент найбільшого виділення патологічних Белей без попередньої обробки жінкою статевих органів.
Якщо білі виділення маються на менструацію, то жінку все одно оглядають.
Огляд необхідно проводити дуже ретельно, тому що бувають випадки, коли білі виділяються не з піхви, а з уретри, наприклад, при уретриті.
Після огляду переходять до бімануального дослідження. При цьому можна встановити факт настання вагітності або встановити наявність запального захворювання органів малого тазу.
Лікування білих виділень
При білях у жінок лікування проводять за кількома напрямками:
- етіотропне лікування, яке необхідно для усунення причини виникнення Белей. Воно може бути антибактеріальної, антивірусна, антигрибкова і так далі залежно від виду збудника;
- патогенетична, яка спрямована на відновлення мікрофлори піхви;
- фізіотерапія.
В якості антибактеріальної терапії застосовуються антибіотики з урахуванням чутливості до них для надання ефективного лікування. Наприклад, пеніциліни, тетрацикліни, макроліди та інші.
Якщо має місце вірусна етіологія розвитку захворювання, то проводять противірусне лікування.
Якщо виявлені гриби, то призначають протигрибкові препарати. Найчастіше грибкове ураження викликає молочниця. Для її лікування необхідно прийняти 150 мг Флуконазолу, а потім протягом 7 – 10 днів на ніч робити свічки з Клотрімаксозолом.
У дівчаток, які мають скарги на патологічні виділення зі статевих шляхів призначають ті ж самі препарати, що й дорослим жінкам, але у зниженою дозуванні.
Крім того, білі можуть з’явитися і при захворюваннях, що передаються статевим шляхом, тому кожну жінку необхідно перевірити на наявність у неї ІПСШ. При виявленні в цьому причини розвитку Белей, необхідно провести специфічне лікування даних захворювань.
Подальша інформація
Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем, щоб переконатися, що інформація, яка відображається на цій сторінці, може бути застосована до ваших особистих обставин. Інформація призначена тільки для медичних фахівців.