Замінюємо тваринний білок на бобові

Рекордсмені за вміст білка – ось ці товариші – бобові. Вони є основою раціону вегетаріанців, оскільки містять близько 25 відсотків рослинного білка. У цій групі лідирують соя (за своїм хімічним складом випереджає навіть яловичину) та сочевиця. Ось чому юшки з цих бобових готували бідним і солдатам.

Цікаво знати, що стародавні римляни захопили не одну землю, харчуючись ячменем. А деякі розкопки підтвердили, що у гробницях фараонів лежали фасоль та горох. До речі про них. Панночка-квасоля давно входити на нашу кухню. Пісні борщі, вареники, тушкована і перекручена в пасту фасоль замінити м’ясо під час посту, дотримуватися якого не так вже й просто. Головне пам’ятати одну хитрість: фасоль необхідно попередньо замочувати на 5 годин, а воду після цього злити. Адже в ній міститься особливий цукор, який шкодить організму.

Чим можна замінити тваринний білок: гриби

Гриби називають лісовим м’ясом, бо вони за своїм складом дуже поживні. Зміст рослинного білка в грибах залежить від його виду та кулінарної обробки. Найбільше, 16 – 23% білка міститься у сушених білих грибах. Вішанки та шампіньйони, які в достатку присутні на поліцях супермаркетів, хоч і займають останні місця серед білкових гігантів, все одно є поживними та низькокалорійними продуктами та відмінною заміною тваринного білка.

Щоб полегшити травлення грибів, їх рекомендують максимально сильно подрібнити та проварити. Не рекомендується захоплюватися маринованими та змаженими грибами. Перші містять значну кількість уксу.

Також можна замінити тваринний білок орехами.

Горіхи – найходовіший продукт за годину посту 2016 року. Вміст білка в них – у середньому, близько 17 відсотків.

Рекордсменом за поживністю арахіс. Ось чому бодібілдери так його люблять. Крім того, арахіс дає ситість на тривалу годину, однак він дуже калорійний (600 ккал). У великих кількостях цей горіх викликає загострення підшлункової залози, а також важко переробляється шлунково-кишковим трактом. Максимальну користь для організму містить сирий арахіс.

У трійку найбільш білковомістких горіхів входять кешью та фісташки.

Насіння – альтернатива тваринному білку

І хоча раніше вважалося, що необмежену кількість насіння спричиняє загострення апендициту, сьогодні лікарі сміливо рекомендують вживати його у раціоні. Але попереджають – в обмежених кількостях – не більше 50 грамів. Так вони достатньо калорійні і містять багато жирних кислот. До речі, білка у них до 35%. На сьогоднішній день з насіння у Великий піст 2016, додають у салат, готують снеки та печиво.