Для цього доводиться змінювати спосіб життя, раціон, додавати спорт і вправи на розслаблення, вчитися керувати стресом і знаходити достатньо години на сон. Крім того, допомагають і корисні добавки, прийом яких варто обговорити з лікарем. Ось кілька прикладів.

Мелатонін

Напевно багато хто знає про те, що мелатонін – це гормон сну. Однак у нього є і інші плюси: він допомагає серцю і мозку бути здоровими, захищаючи клітини від руйнування, і зміцнює кістки, допомагаючи запобігти остеопорозу, інформує sutura.org.ua

Всупереч поширеній думці, це не седативний засіб: він допомагає покращити якість сну завдяки тому, що організм краще регулює свої біологічні часи та цикли сну. Мелатонін скорочує годину засинання, продовжує загальну тривалість глибокого сну, допомагає боротися із втомою. Боятися його не потрібно, адже мелатонін виробляється самим організмом.

Кора магнолії

Магнолія з давніх часів використовується в традиційній східній медицині, допомагаючи краще спати і менше втомлюватися, а також боротися з алергією та астмою. Активні компоненти у її корі допомагають збільшити тривалість фази глибокого сну. Крім того, магнолія знижує рівень адреналіну в крові та підвищує вироблення серотоніну та дофаміну. Один з її компонентів – хонокіол, за принципом дії він схожий на діазепам, але відрізняється від нього відсутністю звикання та побічних ефектів. Корисна вона і для контролю за вагою, а також для зменшення болю.

L-теанін

L-теанін – це амінокислота, яка міститься у чайному листі. Він допомагає краще спати і не відчувати втоми протягом дня, знижує тривожність та підвищує рівень дофаміну та серотоніну. Ще кілька важливих плюсів: захист клітин мозку від стресу та вікових змін, зниження пульсу та тиску, контроль ваги.

Магній

Цей мінерал важливий і для міцного сну, і для гарного самопочуття в цілому. Його корисно приймати при ПМС і в період менопаузі, щоб пом’якшити перепади настрою. Магній відіграє важливу роль у підтримці здоров’я кісток. Більшості дорослих його бракує, тому важливо стежити за тим, щоб отримувати достатню кількість їжі чи синтетичних вітамінів.

5-HTP

Ця добавка стала популярною зовсім недавно, її повна назва – 5-гідроксітріптофан або просто триптофан. Вона є побічним продуктом при розпаді амінокислоти під назвою L-триптофан. Організм не вміє її виробляти і отримує з їжі, а з віком рівень 5-HTP в організмі знижується. Це речовина є важливим для виробництва серотоніну, який впливає на настрій, сон і апетит. Крім того, вона знижує рівень стресу та тривожності, може бути ефективно у лікуванні депресії, допомагає легше переносити головний біль та мигрень.