Однак тепер експерти в галузі стоматології стверджують, що ці пристрої завдають шкоди не лише зубам, а й яснам.

Відомо, що брекети можуть допомогти кожній третій дитині виправити косметичні дефекти нерівних зубів. Однак через їх носіння діти та підлітки не можуть повноцінно чистити зуби, через що зростає ризик карієсу, а також багатьох інших хвороб зубів та ясен.

“Потреба у брекетах регулярно і стабільно зростає, але люди повинні розуміти, що з ними пов’язані значні ризики. У деяких випадках ризики переважують переваги носіння брекетів, тому їх не слід встановлювати, особливо якщо гігієна порожнини рота є недостатньою”, – каже професор Робін Сеймур з Великобританії, який є одним із найбільших фахівців у галузі періодонтології.

Також професор Сеймур підкреслив, що не існує жодних доказів того, що дорогі електричні зубні щітки чимось кращі за традиційні ручні для дітей, які носять брекети. За словами експерта, дорогі гаджети не дозволяють володарем брекетів якось краще захищатися від гінгівіту.

При цьому комбінація простих зубних щіток із ополіскувачі для рота дає найбільший ефект у справі захисту зубів, як стверджує експерт.

Щоправда, і тут є свої мінуси, адже у більшості ополіскувачів використовують алкоголь, який хоча і має антибактеріальну дію, але здатний нанести пошкодження порожнини рота і навіть стати непрямою причиною утворення злоякісних опухолей.