Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5

Головна unsorted Бурсит ліктьового суглоба

Бурсит ліктьового суглоба

Етіологія

У бурситу ліктьового суглоба є безліч назв, у тому числі і популярних в народі. Це захворювання називають і «ліктем студента», і «ліктем пекаря». Це захворювання притаманне тим, хто здійснює регулярно певні рухи, при яких задіяні суглоби ліктя. Бурсит називають хворобою спортсменів, оскільки саме серед спортсменів виявляється найбільше випадків цього захворювання, особливо це стосується тенісистів і гравців у гольф, а також хокеїстів. Хворобою студентської його називають тому, що студенти багато пишуть і спираються на лікті. Бурсит отримав також назву «хвороба ювеліра» і «лікоть годинникаря». Все це наочно доводить, що захворювання це професійне, однак це жодною мірою не применшує його серйозності.

Запалення підшкірної сумки ліктьового відростка на розгинальній поверхні проксимального кінця кістки ліктя – це і є бурсит: зазвичай у нормальному стані сумка плоска, гладка, а служить вона для того, щоб полегшити при розгинанні або згинанні ліктя руху шкіри і м’язів. В результаті травми або в результаті декількох травм поспіль, коли удар припадає саме на кінчик ліктя, розвивається бурсит.

Часто розвиток бурситу провокує ситуація, коли на ліктьовий згин регулярно доводиться навантаження від одноманітних рухів – так відбувається у гравців в гольф або теніс. Піддані бурситу і люди, які страждають артритами, подагру.

Запальний процес при бурситі поширюється на тканини, що оточують суглоб.

Причини ліктьового бурситу

Ліктьовий бурсит недарма називають хворобою спортсменів – найчастіше саме в результаті спортивних травм розвивається запалення бурси і заповнення порожнини рідиною. У результаті відбувається інфікування порожнини стафілококами або стрептококами, а також іншими збудниками. Залежно від збудника інфекції бурсит підрозділяють на неспецифічний і специфічний, виходячи з цього вибирають методику лікування і препарати.

Залежно від того, яка рідина або ексудат заповнює синовіальну сумку, бурсит підрозділяють на серозний і геморагічний, якщо в ексудаті є кров.

Симптоми ліктьового бурситу

Першим симптомом ліктьового бурситу є набряк, який виникає раптово, не заподіює больових відчуттів і не заважає рухам суглоба. Такий набряк часто не помічають, тим самим віддаляючи початок лікування і посилюючи картину. Поступово синовіальна сумка збільшується і з’являється біль, оскільки посилюється запалення. Підвищується температура, яка свідчить про запальний процес, спостерігається почервоніння шкіри. Чим більше збільшується синовіальна сумка, тим менше рухомим стає ліктьовий суглоб. Кожен рух ліктя стає болючим.

У випадку з гнійним бурситом, коли до запального процесу приєднується і мікробна флора, утворюються міжм’язові і підшкірні флегмони або свищі, розвивається гнійний артрит. Гнійний артрит зазвичай проходить на тлі лихоманки – підвищення температури до сорока градусів, а також сонливості і нездужання.

Діагностика ліктьового бурситу

Зазвичай діагностика ліктьового бурситу здійснюється вже при огляді лікарем, проте в ряді випадків діагноз уточнюється за допомогою пункції запаленої сумки. Робиться це для того, щоб уточнити характер рідини в сумці і визначити тип ліктьового бурситу. У випадку з гострим бурситом лікування має на увазі консервативні заходи, а у випадку з гнійним бурситом до лікування має здійснюватися особливий підхід.

Важливо відразу звернути увагу на набряк навколо ліктьового згину, якщо такий з’явився – цей факт не можна залишати без уваги, оскільки він у більшості випадків вказує на бурсит, і якщо діагностувати його заздалегідь і почати лікування на самому ранньому етапі, то бурсит доставить вам набагато менше неприємностей.

Лікування ліктьового бурситу

Перше, що необхідно зробити ще до огляду у лікаря, якщо у вас спостерігаються перераховані симптоми, – це знизити навантаження на ліктьовий суглоб, а то й зовсім знизити її. На суглоб накладається еластична пов’язка, яка обмежить амплітуду рухів.

Лікар також може порадити підняти кінцівку вище рівня серця і зафіксувати в такому положенні. Під контролем фахівця двічі-тричі на день потрібно накладати холодні компреси.

У плані медикаментозного лікування призначається ібупрофен як протизапальний: його приймають всередину або зовнішньо у вигляді мазі. Як протизапальний лікар може прописати і кортикостероїди у вигляді ін’єкцій – частіше гідрокортизон, який не тільки знімає запалення, але і зменшує кількість рідини в порожнині синовіальної сумки.

Якщо є підозри на інфікування синовіальної сумки, то рідина відсмоктується за допомогою шприца – виробляється аспірація. Аспірація допомагає зняти біль, а отримана рідина відправляється на бактеріологічне дослідження.

Якщо мова йде про інфекційне ураженні суглоба, то призначається антибактеріальна терапія.

При ліктьовому бурситі можливі й хірургічні методи лікування, проте вони застосовуються тільки в крайніх випадках, коли інші методи не дають результатів або у випадку інфікування синовіальної сумки, а також якщо захворювання стає хронічним і супроводжується частими загостреннями. У цих випадках може бути проведено видалення стінки синовіальної сумки, а також висічення синовіальної сумки частково. Проводять також розтин і тампонування синовіальної сумки. Порожнина сумки після розтину обробляють йодовую розчином або карболкою.

У крайніх випадках проводиться без розтину видалення синовіальної сумки повністю. Після хірургічного лікування призначається лікувальна фізкультура або фізіотерапія.

Прогноз у захворювання в більшості випадків оптимістичний.

Подальша інформація

Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем, щоб переконатися, що інформація, яка відображається на цій сторінці, може бути застосована до ваших особистих обставин. Інформація призначена тільки для медичних фахівців.

Curious george dolls – this toy was recalled due to high levels of lead in the paint used on the doll. Mobile remap blackpool.