Через ці 4 повсякденні звички ваші зуби швидко стають жовтими
Чи помічаєте ви на фотографіях, що у друзів посмішки біліші, ніж у вас? Несправедливість! У чому ж проблема? Спочатку зазначимо, що емаль, яка вкриває зуби, має білий або білувато-блакитно-сіруватий відтінок з певною прозорістю. Якщо емаль стоншується, то з-під неї починає просвічувати дентин. А який у нього колір? Вгадали: жовтий.
Тому, якщо вам дорога біла посмішка, варто подбати і про міцність емалі, та про відсутність плям, які так само крадуть сяйво зубів. Куріння та нерегулярний догляд за зубами — всім відомі винуватці зубної жовтизни, але є й інші звички, які псують картину.
Ви часто користуєтеся ополіскувачем для ротової порожнини
Одна з найнебезпечніших умов для зубів — сухість у ротовій порожнині, каже стоматолог з Каліфорнії Гарольд Кац. А все тому, що у слині міститься ціла комбінація мінералів, ензимів та кисневих сполук, які підтримують рівень pH у порожнині рота нейтральним — знижуючи кислотність, що роз’їдає емаль. До того ж слина регулярно омиває зуби, змиваючи з них бактериї і запобігаючи появі плям на емалі.
“Проблема в тому, що багато магазинних ополіскувачів для рота дуже кислотні, і якщо їх часто використовувати, це може знищити зубну емаль”, – попереджає лікар Кац. Тому, якщо ви часто користуєтесь таким засобом, то варто змінити звичку, наприклад, чистити зуби щіткою замість полоскання рота засобом і частіше ходити на відповідну процедуру до стоматолога.
Ви любите кислі фрукти та овочі
Як і ополіскувач для рота з високою кислотністю, кислі продукти можуть стоншувати емаль. Вони включають цитрусові фрукти та соки, помідори, ананасі, уксус, газовану воду, деякі спортивні напої та створені на основі уксуса заправки для салатів.
Але це зовсім не означає, що від усіх цих продуктів треба відмовитися. Достатньо випивати трохи води одночасно з їх вживанням, радити Кац. Він також рекомендує запивати лохіну, чорний чай та червоне вино водою, щоб вони не залишали на зубах плями.
Ви п’єте кофе протягом дня
Хоча вчені і підтверджують користь кофе, вона навряд чи справляє такий самий ефект на зуби, вважає дантист Катя Фрідман.
“Потягування двох-трьох чашок кави на день означає, що ваші зуби перебувають у постійному контакті з агентом, який забарвлює їх у жовтий колір”, – каже вона. Оскільки емаль пориста, ці плями можуть потрапити в її поверхню, якщо зуби не чистити регулярно.
І проблема навіть не в тому, скільки ви п’єте кофе, а в тому, як ви її п’єте. Пити її варто швидше, з меншою кількістю ковтків, а краще і зовсім через соломинку, щоб зменшити її контакт із емалью зубів.
Ви чистите зуби надто фанатично
Звичайно, чистити зуби варто регулярно, але підвищена швидкість і натискання щіткою можуть зробити вам ведмежу послугу, вважає нью-йоркський дантист Мазен Натур. Від такого чищення емаль швидше стане тоншою. Наявність абразивних інгредієнтів у пасті ще більше нашкодити зубам.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!