Якісь дивні приходять новини про наші улюблені стейки: мовляв, дослідження показали, що вживання червоного м’яса може скоротити твоє життя. Ми покопалися у вигадках зловмисних учених, щоб з’ясувати: чи реальна загроза, чи нам з тобою марно псують апетит.

Кілька місяців тому співробітники медичного факультету Гарварду опублікували детальну кляузу на нашу їжу. Вони стверджують, що сокові стейки, каре зягняти і свинячі відбивні неминуче прикінчати тобі.

Наклепники добре підготувалися. Дослідження тривало 28 років, у ньому взяли участь 128 000 чоловік, і все це заради невтішного висновку:

щоденне вживання непереробленого (читай – не сосиски чи паштет) червоного м’яса на 13 % підвищує ризик того, що ти помреш раніше відведеного природою терміну. А якщо крім стейка в обід балувати собі на вечерю тією ж сосискою або парою шматочків бекону, цей показник зросте до тривожної позначки у 20 %.

Схоже, команда корисних для здоров’я продуктів позбулася важливого гравця.

Але чи не ми оспівували користь сокового шматка говядини?

Хіба стейк – не найкращий друг шкірного, хто набирає м’язову масу?

А всі ці розмови про що міститься у червоному м’ясі залозі, цинку та витаминах групи В?

Коротше, друзі треба захищати, тож ми піддали дослідження гарвардців критичному аналізу. І з’ясували, що не все так страшно.

1. Тобі НЕ ЗАГРОЖУЄ ІНФАРКТ..

.. Якщо ти не американець. І якщо у твоєму раціоні є щось, крім червоного м’яса

Отже, гарвардці в останні роки фіксують зростання кількості серцево-судинних захворювань серед своїх співвітчизників, що бавляться яловичини – ягнятинка. ( Що не дивно: разом з м’ясом їдець отримує насичені жири і холестерин, які перевантажують кров’ю, артеріальний тиск зростає – і все, привіт).

Але ключове слово в цьому тексті – співвітчизників.

Споживання тваринної їжі в США вийшло вже на такий рівень, що на одного американця (включаючи немовлят і вегетаріанців) припадає в середньому по 85 г червоного м’яса на день.

А безпечний рівень, як визнають ті ж вчені, – не більше 70 г.

не переїдати. Бракуючий білок добереш із молочних продуктів та бобів. І нічого в цьому нового немає: «помірність» і «розмаїття» – два головні слова в абетці здорового способу життя.

1. Стеж за своїм раціоном, щоб не перевищувати рекомендований рівень споживання червоного м’яса ( яловичини, свинини та баранини), і можеш не переживати за свій мотор.

2. Якщо в ресторані тобі подали відбивну «з жирком» – відріж жирок і відправ назад на кухню.

2. ТІ МОЖЕШ наїдатися ДО ВІДВАЛУ

Але не кожен день, якщо хочеш, щоб це йшло тобі на користь

Дієтичні керівництва часто розписані днями, але куди реальніше керувати своїм раціоном у щотижневому графіку.

“Всесвітній фонд дослідження ракових захворювань закликає тобі їсти не більше 500 г червоного м’яса на тиждень”, – розповідає дієтолог Сара Шенкер (Великобританія). Давай порахуємо:

це невеликий стейк або біфштекс (227 г), свиняча відбивна (113 г), 2 свинячі сосиски по 50 г та пара котлет (60 г). Цілком достатньо для однієї тижня.

Твоєму організму не менш важливо, як ти витрачаєш свою м’ясну квоту. Керуйся тими ж правилами, що діють для випивки:

не кожен день і в міру – і все буде в порядку. «Якщо ж ти з’їв один великий стейк, це не означає, що тепер цілу тиждень треба проповідувати вегетаріанство, – каже Шенкер, – просто зроби перерву в один-два дні на курятині чи рибі».

1. Рекомендовані 500 г – це вага вже приготовленого м’яса. Щоб приготувати стільки, потрібно взяти 600-700 г сировини.

2. Розтягли свою тижневу м’ясну квоту на три прийоми, між якими буде по дню перерви.

Червоне м’ясо – це не секрет швидкого зростання м’язів

Тягати з собою яловичину на тренування не зручно. А крім того, для розщеплення м’яса на необхідні амінокислоти організм витратити більше години, ніж того вимагають твої м’язи після зали.

“Краще перехопи сендвіч з тунцем або віпий пляшку молока”, – радить Клайд Вільямс, професор кафедри спорту Університету Лафборо (Великобританія).

«Але червоне м’ясо – один із найбагатших джерел креатину, який клітини спалюють під час високоінтенсивних скорочень! Чим більше креатину в раціоні, тим більше кислорода подається до м’язових волокон і тим сильніша я на тренуваннях», – заперечиш. Молодець, підготувався до розмови. Але й ми до нього готові.

Червоне м’ясо ніяк не може стати твоїм єдиним джерелом креатину, якщо тільки ти не зібрався вийти за межі норм, окреслених гарвардськими вченими. Заправляйся жирною рибою – від лосося чи оселедця буде не менше користі, ніж від риби за розміром бургера.

1. Ось ідеальне співвідношення вуглеводів, білків та жирів у твоєму перекусі після тренування: 9:07:03.

2. Потрібні нові джерела білка? Тримай: консервований тунець (40 г на банку), молоко (30 г на літр), яйця – 7 г шкірне.