У сучасному світі стало популярним поняття партнерських пологів. Жінки завчасно починають умовляти своїх чоловіків, щоб вони вирушили в пологовий будинок разом з ними і були присутні безпосередньо при пологах, але так все безхмарно, як може здатися на перший погляд?

Лікарі назвали безсумнівні плюси присутності чоловіка в пологовому залі:

Підтримка Жінкам, які народжують вперше, дуже страшно і їм потрібне сильне плече, щоб на нього покластися. А хто, як не чоловік, здатний підтримати улюблену дружину?

Співпереживання. Тільки побувавши на пологах, чоловік дізнається, що довелося пережити його дружині, щоби обдарувати його спадкоємцем чи спадкоємицею. Після пологового будинку по поверненню додому відносини чоловіка та дружини стануть міцнішими, бо як чоловік буде намагатися допомагати своїй жінці у догляді за новонародженим.

Виявивши почуття. Коли дитина з’являється на світло, радість відчуває не лише мама, а й тато. А яке захоплення відчувають чоловіки, яким дають на руки маленький згорток із його новонародженим сином чи донькою? Про це можуть розповісти лише ті, хто був присутній на пологах.

Є у партнерських пологах і недоліки:

Паніки. Багато чоловіків виглядають мужніми, але це лише ззовні. На власні очі дивитися на те, як улюблена жінка страждає і корячитися від болю сутичок, зможе тільки міцний духом справжній чоловік. Усі інші починають панікувати і погіршують моральний стан породіль.

Психологічний бар’єр. Після партнерських пологів чоловіки нерідко перестають бачити у своїх дружин – улюблених та бажаних “інших половинок”. Єдина асоціація, яка виникає у чоловіка у вигляді його дружини після спільних пологів – “мама моєї дитини” або просто “мама”. Здолати цей бар’єр буде непросто і для цього знадобиться година.

Перш, ніж збиратися на пологи разом із дружиною, чоловікові варто зважити всі “за” та “проти”, щоб не зробити головну помилку в своїй житті.