The Hindu Times, одна з найбільших англомовних індійських газет, публікує розповідь про подвиг індійських хірургів. Вони збиралися замінити пацієнтові серце, але натомість встановили друге, причому запустили обидва у синхронну роботу, передає sutura.org.ua

На цей крок у них була вагома причина: серце донора виявилося менше, ніж у пацієнта. Справа не тільки в естетиці: орган меншого розміру може не впоратися з циркуляцією потрібної кількості крові і операція могла б виявитися марною.

Пацієнт – чоловік 56 років, донор – дівчина сімнадцяти. Формально серце донора вважалося нормального розміру, але, як заявивши після операції хірург Гопаля Крішна Гохале, серце пацієнта було «розміром з невеликий футбольний м’яч».

Операція, яку виконав хірург, не нова, але неймовірно рідкісна. Вона називається «пересадка додаткового серця» (piggyback heart transplant), і за історію трансплантології було зроблено не більше 150 таких операцій.

Коректно називати процес не перельотом, а підсадкою серця. Він провів за 7 годин, пацієнт вийшов з-під наркозу і перебуває під наглядом. Серця знаходяться в послідовній ланцюзі і б’ються з різним ритмом: мале серце компенсує свій розмір швидкістю. Ми бажаємо пацієнту якнайшвидшого відновлення