Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Чому чоловікові обов’язково потрібно завести кота
Вчені з Єдинбурга (Шотландія) встановили зв’язок між станом здоров’я людини та наявністю у нього домашніх вихованців. У дослідженні брали участь понад 10 тисяч чоловік у віці від 40 до 85 років. Чемпіонами з “цілющого” впливу на людину виявилися кішки. Їхні господарі в середньому на 18-20% рідше ставали жертвами інфарктів та інсультів, ніж ті, хто тварин не тримає, і на 10% рідше, ніж власники собак. І ще цікавий момент – чоловікам на замітку. Експерти стверджують, що кішки продовжують сильній статі життя! У кожному разі серед дожили до 85 років мешканців Великобританії більше 70% завжди тримали вдома вусатих-полосатих. Тож не варто хихикати над дівчатами, які постять котиків у соцмережах, вони, може, про продовження вашої життя піклуються.
У Німеччині, Фінляндії, Швеції прийнято тримати вусатих-полосатих “медбратів” у будинках престарілих та реабілітаційних центрах, де люди відновлюються після травм та операцій. Кошенят навіть спеціально навчають для спілкування з хворими.
Клінічний психолог Євелина Топп з Берліна, яка багато років займалася вивченням анімалотерапії, вважає, що кішки володіють унікальним набором даних для “корисної дружби” з людиною. Тільки представники сімейства котячих вміють муркотити. А муркотіння – це певні звукові колівання частотою від 20 до 50 герц, які дуже позитивно діють на людину. Ця частота впливає на центр задоволення у нашому головному мозку і допомагає виробленню гормону гарного настрою серотоніну. Також доведено, що котяче муркотіння не лише знімає стрес, а й стимулюють вегетативну нервну систему, сосудовий тонус.
Кішки вважаються самими, що тонко відчувають тваринами (частина глибинної структури мозку – гіпоталамуса, що відповідає за емоції, у них надзвичайно розвинена). Можливо, тому Матроскін чітко вгадує не лише настрій господаря, а й самопочуття. Кардіолог Тамара Огієва: “У мене нещодавно був пацієнт після шунтування. Боляче, а скоріше приємно. Виходить, якимось чином кишки відчувають епіцентр болю господаря і намагаються допомогти”. Щоправда, на цей рахунок є й інша думка. Мовлячи, хворе, запалене місце просто має більш високу температуру, і кишка просто влаштовується ближче до тепла.
Втім, не так важливо, чи володіє ваша кишка “даром цілителя” чи ні. Головне, що вона вас любить, а ви її. Адже таке істоту не можна не любити!
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!