Уявіть собі граючим або просто лежите на сонечку в погожий літній день. І раптом ви чуєте якесь гудіння і незабаром відчуваєте жало, яке встромилося у вашу руку чи ногу. Сильно хлюпнувши собі по цьому місцю, ви опускаєте погляд униз і бачите маленьке плямочко крові. Це означає, що щойно ви вступили в бій з одним із найлютіших ворогів людини. Для більшості з нас комар – не більш ніж докучливий паразит, чиє гугняве гудіння так сильно дратує нас, особливо ночами. Так само неприємний і укус комара, і ті, як свербить місце укусу, інформує sutura.org.ua

Але ця маленька насекома – не просто паразит. Будучи розповсюджувачами малярії та жовтої лихоманки, комарі зіграли свою роль у падінні давньогрецьких та давньоримських цивілізацій та занапастили багатьох мандрівників, які відчиняли нові землі. Тропічні побережжя та інші місця зі спекотним кліматом мало населені і слабо розвинені багато в чому через сусідство з комарами. На щастя, в останні роки людина навчилася боротися із хворобами, які розносять по світу ці паразити.

Самець комара живиться лише соками рослин, ну а самка воліє кров! Так що кусають тільки самки і, треба сказати, що обладнання у них для цієї роботи відповідне! Хоботок самки комара забезпечений вістрям із зазубреними краями, а також каналами для впорскування та всмоктування. Як тільки самка комара сідає на шкіру, вона одразу починає її свердлити. У утворився крихітний отвір вона уприскує хімічний склад, не дає крові згортатися або запікатися, після чого висмоктує кров і відлітає.

Зазвичай те, що це місце свербить, викликається не самим укусом, а тією самою ввімкнутою рідиною. Так що, якщо ви вб’єте комара, перш ніж він устигне всмоктати назад цю рідину разом з кров’ю, неприємне відчуття буде ще сильніше!