Чому людям не слід зовсім виключати цукор з раціону

Головна / unsorted / Чому людям не слід зовсім виключати цукор з раціону

Нещодавно врагом номер один усіх дієтологів був жир. До нього головною причиною всіх негараздів зі здоров’ям вважалася сіль. Тепер прийшла черга цукру: додати ложечку до кави просто непристойно, а кількість людей, які чітко вирішили з Нового року відмовитися від сладкого, здається, вже перевищила кількість тих, хто обіцяє кинути палити з найближчого понеділка.

Так, звичайно ж, надмірне вживання цукру чудово підвищує ризик розвитку діабету іншого типу. Так, правда і ті, що ми їмо надто багато сладкого і майже третину нашого раціону складають необов’язкові продукти — у тому числі шоколад, солодка газована вода і випічка.

Але річ у тому, що вам необов’язково повністю відмовлятися від цукру, щоб зробити своє харчування більш здоровим, набагато кращий ефект принесе збільшення частки овочів та фруктів у щоденному раціоні, відмова від фаст-фуду та напівфабрикатів, а також контрольоване вживання цукру.

Не звикайте до дієт

Дієти, що повністю виключають сахар, вимагають дотримуватися жорстких списків дозволених і заборонених продуктів, що може призвести до розвитку підвищеної тривожності та специфічного ставлення до їжі, коли людина, що сидить на дієті, занадто багато часу і уваги витрачає на те, щоб не випадково Їсти щось заборонене.

Численні дослідження підтверджують, що такі стресові дієти контрпродуктивні: у відповідь на стан хронічного стресу організм викидає у кров великі порції гормону кортизолу, який сприяє накопиченню запасів жиру — особливо в області живота. Крім того, постійне занепокоєння про їжу може призвести до розвитку тривожності та депресії, а також орторексії — стану, що характеризується підвищеною стурбованістю своїм харчуванням. Деякі дієтологи вважають орторексію першою сходинкою до серйозних розладів харчової поведінки.

Їжте фрукти та пийте молоко

Деякі дієти, які потребують повної й категоричної відмови від цукру, змушують своїх адептів виключити з раціону не просто безпечні, а необхідні продукти: наприклад, фрукти чи молочні продукти, не підбираючи їм адекватної заміни. Наприклад, багато дієт рекомендують спочатку повністю виключити з раціону фрукти і ягоди, а потім поступово повертати деякі з них. Найчастіше під харчову амністію потрапляють червоні та чорні ягоди, а від банані автори таких дієт вимагають заборонити назавжди. Між тим, практично всі фрукти — неоцінений джерело клітковини, вітамінів, мінералів та антиоксидантів, які допомагають знизити ризик розвитку діабету, деяких видів раку та серцево-судинних захворювань.

Відмова від фруктів не зробить вас здоровішими — навпаки, позбавити важливої ​​і простої захисту від серйозних захворювань. Ще одна помилка адептів строгих дієт — відмова від молока та сиру, які нібито містять цукор. Але річ у тому, що натуральний сахар, який міститься в цих продуктах, не може нашкодити здоров’ю — а від відмови від вживання сиру та молока збільшити ризик розвитку остеопорозу. Нестача кальцію – це дуже небезпечно.

Не бойтесь

Їжте більше овочів, не відмовляйте собі у порції бобів чи квасолі. Цілозерновий хліб та фрукти — ваші друзі, а не вороги. Так, усім нам, мабуть, можна було б трохи менше цукру, але немає жодної необхідності зовсім від нього відмовлятися. Насолоджуйтесь шкірним глотком какао і навіть шоколадним тортом – але, будь ласка, не щодня. І пам’ятайте: здоров’я — це не цифра на вагах чи сантиметровій стрічці. Ваше ставлення до їжі настільки ж важливе, як і те, що ви їсте. Будьте здорові!

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!