Чому малозабезпечені люди частіше від інших страждають через хвороби серця
Нестача сну — одна з причин, чому малозабезпечені люди частіше від страждають через сердечну недостатність та інші хвороби серця, ніж ті громадяни, які живуть у достатку. Саме такий висновок зробили кардіологи з Університетського центру медицини та громадського охорони здоров’я Лозанні (Швейцарія).
Як пояснюють автори роботи, люди з більш низьким соціально-економічним статусом менше сплять через різні причини: найчастіше вони працюють відразу на кількох роботах або позмінно, в їх будинках панує галаслива обстановка, тому вони не можуть заснути, крім того, через перманентні фінансові проблеми вони відчувають підвищений рівень стресу, що також впливає на ризик розвитку, наприклад, безсоння.
“За результатами дослідження, що проводили в рамках проекту Lifepath, в якому брали участь 111 205 добровольців різних професій з чотирьох різних європейських країн, ризик розвитку серцево-судинних захворювань справді пов’язаний з бідністю і нестачею сну, при цьому подібна закономірність найчастіше зустрічалася серед чоловіків, ніж жінок,” – зазначив автор дослідження Душан Петрович.
У своїй роботі кардіологи класифікували соціально-економічний статус як низький, середній чи високий залежно від професії батька учасника експерименту та спеціальності його самого. Історію хвороби отримали з медкарт та самозвітів. Щодо середньої тривалості сну учасники дослідження повідомляли самостійно, при цьому за короткий сон вважалися шість годин відпочинку, за нормальний – від шести до восьми з половиною, тривалий – понад вісім з половиною годин на добу.
За словами кардіологів, постійно не висипаючись і порушуючи режим, людина може спровокувати розвиток хронічних запалень у тканинах та судинах серця, а також гіпертонію, ішемічну хворобу та, як наслідок, інсульт та інфаркт.
«Потрібно провести реформи у всьому суспільстві, щоб люди отримали можливість висипатися. Наприклад, необхідно знизити рівень шуму в будинках: цього можна досягти, якщо ми не будемо будувати будинки біля шосе чи аеропортів або почнемо встановлювати підвійні склопакети та обмежувати дорожній рух уночі», — підсумував Петрович.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!