Чому перед прийманням ліків потрібно обов’язково ознайомитися з їх інструкцією

Головна / unsorted / Чому перед прийманням ліків потрібно обов’язково ознайомитися з їх інструкцією

Як часто ви приділяєте час читанню етикеток та інструкцій на ліки? Не лише ліки, що відпускаються за рецептом, але і всі види лікарських препаратів, такі як знеболювальні, трав’яні засоби або сонцезахисний крем.

Незалежно від того, чи використовуєте виліки за рецептом, безрецептурні продукти, сонцезахисні засоби чи добавки, при читанні етикеток переконайтеся, що ви використовуєте препарат правильно та отримуєте всі переваги. Інструкція — це не просто лишній надрукований мусор в упаковці, це запорука вашого здоров’я та самопочуття.

Щоразу, коли ви приймаєте лікарські засоби, що відпускаються без рецепта або за рецептом, знайдіть годину, щоб прочитати інструкцію. Кожен препарат має конкретні інструкції щодо безпечного застосування, які завжди повинні суворо дотримуватися. В інструкції вказується, яку кількість препарату треба приймати, як це робити, коли.

Завжди зберігайте ліки в оригінальній упаковці, щоб мати під рукою правильну інформацію про дозування. Поважно вивчайте кожний пункт, зазначений на упаковці та в інструкції. Звертайте увагу на рядки, де вказані попередження. Це одна з найважливіших частин ярлика препарату, і зазвичай вона найбільша. У цьому розділі міститься інформація про безпеку ліків. Там ви знайдете чотири речі: хто не повинен приймати препарат, коли ви повинні перестати його вживати, коли дзвонити своєму лікареві, і побічні ефекти, які можуть у вас виникнути. Це може допомогти вам перевірити, безпечно ли приймати при деяких захворюваннях або поєднувати приймання з іншими ліками.

Також не ігноруйте рядки про терміни придатності ліків. Докладно вивчайте розділ дозування. Там зазначено інформацію, скільки препарату необхідно приймати і як часто вживати, щоб не нашкодити. Наприклад, приймати по дві таблетки кожні 4-6 годин. Ніколи не пийте більше, ніж написано, не поговоривши з лікарем. Інструкції згруповані за віком, щоб ви знали, яка призначена доза для вас та вашої дитини. Крім того, в тексті ви знайдете відомості про загальну допустиму кількість ліків за день на людину.

Звертайте увагу на склад ліків. Він може містити інгредієнти, які безпосередньо не лікують ваші симптоми. Це можуть бути консерванти, барвники чи ароматизатори. Завжди перевіряйте цей розділ, якщо у вас чи у вашої дитини алергія на їжу чи красник. Майте на увазі, що різні бренди одного і того ж виду препарату можуть містити різні неактивні інгредієнти. Найголовніше не лінуйтеся і приділіть годину, щоб ознайомитися зі всіма складовими описами лікарського препарату.

Пам’ятайте, що запорука успішного одужання у ваших руках і бажання вилікуватися. Виконуйте всі розпорядження та вказівки лікаря, і тоді не виникне додаткових проблем зі здоров’ям.

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!