«Якщо хочете скинути жир, їжте якнайбільше овочів». Саме це кажуть більшість експертів у харчуванні. Звучить абсолютно логічно, вірно? Овочі містять мало калорій (у переважній більшості лише від 40 до 70 ккал/100 г) і займають більше місця у шлунку. Тим самим вони замінюють калорії, які інакше б отримали з нездорової їжі. У чому може бути проблема? Вона полягає у сповільненій рухливості кишкового тракту (просування калових мас через кишечник) і всіх «милих» симптомів, які до цього додаються, таких як роздутий живіт і біль у черевній порожнині, інформує sutura.org.ua

Постійне здуття живота може бути приводом для перегляду обсягу споживаної вами клітковини

Якщо вищеописані симптоми вам не знайомі, зважайте, що вам пощастило. Скоріше за все, дієта, що містить велику кількість овочів, вам підійде. Однак усе більше людей помічають, що дієти з подібним підходом («салат на кожен прийом їжі!»), наоборот, призводять до запорів і більшої ширини талії.

Всі ті ж експерти, які рекомендують дієти з високим вмістом клітковини, також, швидше за все, порадять вам виконати купу тестів та досліджень органів травлення, тому що проблема, мабуть, лежить у вас самих, але ніяк не в дієті.

Проте, навіть з огляду на результати тестів, рішення може бути универсальным. Якщо ваше травлення погіршується з додаванням великих порцій клітковини в раціон, то воно може покращитися, якщо ви зменшите споживання клітковини. Звучить як божевільна ідея!

Дослідження стільця

Медичні дослідники вивчили 63 особи, які страждають ідіопатичними запорами.

Медична наука під ідіопатичним запором захворювання, пов’язана з порушенням моторики товстої кишки нез’ясованої етіології. Це означає, що прямої причини, через яку виникло утруднення видалення калових мас, просто немає.

Піддослідним запропонували повністю виключити клітковину з раціону на 2 тижні, а потім збільшити обсяг клітковини у порціях до прийнятного для них рівня.

Через 1 місяць і повторно через 6 місяців після початку експерименту дослідники виміряли обсяг клітковини, що споживається учасниками, так і неприємні симптоми, що включають складності з дефекацією, болю та здуття в животі.

Підсумковий результат через 6 місяців: 41 з учасників вирішили залишитися на дієті без клітковини, 16 осіб ухвалили рішення лише трохи збільшити об’єм клітковини в раціоні, при цьому залишаючись на дієті зі зниженим вмістом клітковини, та 6 чоловік повернулися до харчування з великою кількістю клітковини .

Ті з учасників, хто вирішив повернутись до колишньої дієти, продовжили страждати запорами. Інші відзначили покращення рухливості кишечника. Частота випорожнення у пацієнтів, які відмовилися від клітковини, збільшилася з 1 разу в середньому у 3-4 дні до 1 разу на день.

Висновок за клітковиною

Прийнято вважати, що збільшення вмісту клітковини в раціоні покращить процес ходіння в туалет, так і його частоту, однак це твердження не поширюється однаково на всіх людей.

Низька рухливість кишечника є типовою проблемою у тих, чиє харчування включає велику кількість овочів з високою кількістю клітковини. Якщо ж кишечник перестане бути рухомим, ваш живіт збільшиться в незалежності від того, худий ви або маєте надлишкову вагу.

У зв’язку з цим, приділіть увагу поведінці вашого кишечника. Акти дефекації не повинні бути проблемою, хворобливими чи нерегулярними. Якщо їх частота становить менше трьох разів на тиждень, лікарі називають ваш стан запором.

Якщо ж ви не схильні до запорів, сміливо їжте овочеві салати. Вживання низькокалорійних продуктів, що дають тривале відчуття насичення, позитивно впливає на процес схуднення.

Просто пам’ятайте, що завжди є можливість наїстися навіть без величезних обсягів клітковини в меню. Один із способів – збільшення порції білка при кожному прийомі їжі.