Як показують дослідження фахівців, наші біологічні часи можуть давати збої. Одна з найпоширеніших причин збою біологічних годинників є те, що ми пізно лягаємо спати або зовсім не спимо ночами, передає sutura.org.ua

Люди, що ведуть нічний спосіб життя компенсують свій сон у денну годину доби. Вчені Західної Європи змогли зробити висновки про те, що нічний сон має бути необхідним.

Вчені знайшли 25 генів, які мають прямий зв’язок із біоритмами. Коли гені знаходяться в активній роботі, людський організм справляється з процесами, що викликають старіння. Коли ми порушуємо роботу цих генів, у більшості випадків це відбувається через порушення сну, то це прискорює процес старіння. І як би ми не доглядали за шкірою та організмом, сон у неправильну годину доби сприяє старінню.

З віком, люди, які ведуть нічний спосіб життя з часом стають “жайворонками”, але до цього моменту люди нічного режиму вже неодноразово піддавали собі старінню.

Нічна активність пригнічує вироблення мелатоніну, яка збільшує ймовірність різних захворювань, таких як онкологія, гормональний збій, серцево-судинні захворювання. При знаходженні під лучами яскравого світла в нічний час наш організм не виробляє мелатонін, який дуже важливий для життя.

Можна штучно створити проблему вироблення мелатоніну. Це стосується тих людей, які вночі сплять під лучами лампи.
Наш організм відновлюється вночі і коли ми не спимо, то відповідно порушуємо процес “ремонту” організму. Як доводять вчені, що для шкірного органу існують певні часи для відновлення і це тільки в нічний час доби. Мелатонін є прекрасним антиоксидантом, який за своєю якістю впливає навіть краще, ніж витамин С.

Сон повинен бути довжиною не менше семи годин. Якщо постійно порушувати графік сну і спати мінімальну кількість годин, такі дії призводять до серйозного збою в організмі, після чого ми починаємо помічати прояв безлічі захворювань, про які навіть не замислюємось. А все тому, що ми спимо в неправильну годину доби.