Останніми роками стало дуже модним стоять на гвоздях. Мовляв, від цього суцільна користь, голова перестає боліти, тіло молодшає та загальний настрій покращується. Все це, звісно, так. Але апологети цвяхостояння чомусь забувають, що давня практика використання дощок садху підходить не всім. І може зашкодити здоров’ю. Розбираємо разом плюси та мінуси, інформує sutura.org.ua
Що таке дошка садху?
Вона виготовлена з дерева і втикана десятками гострих цвяхів. Вони зазвичай розташовані на певному відстані один від одного, щоб забезпечити рівномірне розподілення тиску на акупресурні точки тіла. Щоб використовувати дошку, людина лягає чи встає на неї, дозволяючи гвоздям притискатися до тіла. Сважається, що тиск гострих цвяхів стимулює кровотік та сприяє розслабленню тіла та розуму.
Новачкам найкраще починати з кількох хвилин стояння чи лежання на дошці, поступово збільшуючи годину в міру звикання тіла до відчуттів. Важливо відзначити, що гвозди не повинні проколювати шкіру, щоб уникнути травмування. Відчувши собі комфортно, практикуючі можуть поступово збільшувати тривалість практики.
Переваги стояння на гвоздях
Сважається, що ця практика має цілу низку переваг. Насамперед зазвичай згадують зняття стресу, оскільки тиск цвяхів може стимулювати виділення ендорфінів, природних хімічних речовин, що покращують самопочуття. Це допомагає зменшити почуття тривоги та сприяє розслабленню.
Стояння на гвоздях також може бути корисним для зняття болю. Акупресурна терапія працює за рахунок стимуляції точок акупресури, які відповідають різним органам та системам організму. Це допомагає полегшити біль та сприяє загоєнню. Крім того, гвозди можуть зменшити запалення, сприяти кращому сну і лікувати різні недуги, включаючи болі в спині, головні болі та проблеми з травленням. Деякі практикуючі також вважають, що ця практика може сприяти зміцненню імунної системи та підвищенню загального рівня енергії.
Можливі недоліки стояння на гвоздях
Але у шкірній бочці, на жаль, є ложка дьогтю. Ця практика має і потенційні недоліки, які завжди слід враховувати.
Травми
Якщо гвозди проткнути шкіру, є ризик занести інфекцію та отримати травму. Щоб уникнути поранень, важливо починати повільно та поступово переходити до тривалого перебування на дошці. Крім того, не забувайте завжди дезінфікувати дошку перед і після практики, багато духовних шукачів чомусь не вважають цей момент важливим. Так, і грибок із ніг інших людей благополучно може оселитися на ваших ступнях, незважаючи на весь пафос моменту.
Дискомфорт та біль
Стояння або лежання на гвоздях може бути неудобним або навіть болючим для деяких людей із низьким болючим порогом. Якщо вам боляче, не треба геройствувати. Підберіть собі іншу процедуру.
Гвозди не вибирають, на які точки тиснути. Тому стимуляцію можуть отримати ті органи та тканини, яким це зовсім не потрібно — наприклад, на стадії запалення чи хвороби. І це, звичайно, ніяк не покращить ваш стан. Завжди консультуйтеся з медичним працівником, перш ніж пробувати нові методи чи засоби, навіть якщо всі навколо запевняють у їхній чудодійній силі та ефективності.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!