Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Чому воду для заварювання чаю не можна доводити до кипіння.
Про користь чаю написані цілі трактати. Цілющі властивості цього напою відомі з давніх годин. Сучасні дослідження вчених різних країн виявили, що в чаї міститься багато мікроелементів, які не зустрічаються більше ніде. Цей напій захищає наші сосуди від поганого холестерину, а дубильні речовини чайного листя сприяють їх зміцненню. Головне – правильно заварювати чай, інформує sutura.org.ua
У Китаї, де цей напій вперше з’явився, з часом виникла ціла наука про чай. Людина, яка вміє правильно готувати чай, називається Майстер.
Першим і одним з найважливіших компонентів гарного чаю є вода. Вона не повинна бути жорсткою, тобто в ній не повинно бути розчинено багато двовуглекислих та сірчанокислих солей кальцію та магнію. В іншому випадку смак і аромат напою будуть непоправно зіпсовані.
Вся справа у бульбашках
Жорсткою вода стає, якщо довести її до кипіння – у цей момент і відбувається розчинення солей. Але до того, як з чайника клубами повалити пару, вода проходить кілька стадій закипання. Найперша – це коли з дна чайника піднімаються нечисленні дрібні бульбашки. Китайці називають цю стадію рачій очей. Однак вода не до кінця кип’ячена не дозволить чайному листю навіть розкритися, отже, не дасть напою ні смаку, ні запаху.
Інший етап – «риб’яче око». Пузырьки піднімаються вже більш стрімко, і їх багато. Вода стає білою (звідси її назва «білий ключ»), вона насичується кислородом, що в ній зберігаються всі корисні мікроелементи, в результаті вона сприяє повному розкриттю смаку та аромату чайного листя.
Третя стадія – власне кипіння. Кип’ячена вода вважається мертвою і для чаю непридатною зовсім – вона начисто позбавляє напій аромату і вбиває всі його смакові властивості.
Стадії заварювання
Слід врахувати, що вода у чайнику повинна бути свіжоналитою. Повторно кип’ятити воду або змішувати її зі свіжою неприпустимо. В цьому випадку ніяка стадія не допоможе отримати якісний чайний напій.
Розпізнати стадію заварювання чаю можна навіть за звуком. Так, коли бульбашки тільки починають прориватися до поверхні, мало різниться одиночний звук. До другої стадії – найбільше нас цікавити – до нього приєднується безліч таких звуків, разом вони видають шум, схожий на дзижчання невеликого пчелиного рою.
Третя стадія дає про себе знати повноцінним звуком киплячого чайника. (звичайно це відноситься тільки до чайників на плиті). Причому наповнений вин повинен бути на сантиметр вище за внутрішній відвір для носика, тоді звук буде добре чути.
Як тільки вода дійшла до етапу «білого ключа», чайник швидко виключають, обполіскують цією водою заварний чайник, засипають у нього листя та заливають. Ті, хто дотримується всіх тонкощів чайної церемонії, стверджують, що значення має навіть такий момент, як піднесення заварного чайника до посудини з закипаючою водою, а не наоборот.
Накрийте чайник заварний салфеткою і дайте настоятися його вмісту 4-5 хвилин – не більше. Чай готовий до вживання. Якщо, відчинивши заварний чайник, ви побачили на поверхні пінку, це означає, що ви все зробили правильно. Не видаляйте. У ній сконцентровані ефірні олії, що додають чаю особливий аромат.
Від залишків заварки позбавляйтесь без жалю. Китайці старий чай порівнюють зі змією, що згорнулася клубком. Потривожіть її – і дуже пошкодуєте про це. Не пийте стару охолоджену заварку.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!