Чому виникає відчуття, ніби до очей потрапивши пісок
З таким чуттям до офтальмологів приходить значна частина пацієнтів. Люди жаліються на дискомфорт в очах, хоча фахівець не спостерігає жодного стороннього тіла. Дізнаємось, чому виникає ця недуга і як з нею можна впоратися.
“Синдром сухого ока”
Подібне явище пов’язане з недостатньою увлажненістю очей. Ця патологія безпосередньо залежить від змін слізної плівки. Лікарі називають це явище “синдромом сухого ока”. Згадана плівка захищає очі від шкідливих бактерій та мікробів, забезпечує рогівку поживними речовинами та змащує її слізною рідиною, а також не дає пересихати передньому відділу ока. Під час досліджуваної проблеми у людини виникає дискомфорт зорового сприйняття, що посилюється до вечора. Ось основні симптоми, які найчастіше турбують пацієнтів:
- очі постійно свербляти;
- вони сильно червоніють;
- з’являється печіння та різь;
- втрачається чіткість розпізнавання предметів;
- часто течуть сльози;
- з очей відділяється білувата речовина у вигляді “ниток”.
Причини появи “піску” в очах
Щоб слізна плівка працювала без збоїв, вона повинна підтримувати певний хімічний баланс речовин. Він може порушуватися з наступних причин:
- серйозні навантаження на органи зору;
- використання неправильно підібраних лінз;
- вік людини;
- лікування препаратами, побічна дія яких позначається на очах;
- постійна присутність в приміщенні із сухим повітрям.
- Крім того, “пісок” може з’являтися через різні захворювання очей. Наприклад, при захворюванні на блефарит, коли запалюється слизова оболонка очей. Або при кератиті, який супроводжується запаленням чи дрібними ерозіями на рогівці. Також це явище характерне для логофтальму — неповного закриття повік уночі, яке з’являється через запалення лицевого нерва або після інсульту.
Профілактика і лікування “піску” в очах
Насамперед, необхідно встановити причину виникнення цієї недуги. У цьому допоможе офтальмолог. Якщо сухість ока викликана інфекцією, то необхідне обстеження для визначення збудника. Далі фахівець назначити курс лікування. Як профілактика можна використовувати зволожуючі, антисептичні та протизапальні засоби, що продаються в аптеках. Крім того, лікарі рекомендують:
- робити спеціальні вправи для очей;
- не перевантажувати органи зору довгою роботою за комп’ютером;
- берегти очі від попадання бруду та сторонніх предметів;
- правильно підбирати лінзи;
- вживати продукти, багаті на витамини А, С, Е і В₂.
Офтальмологи радять не займатися самолікуванням і в разі виникнення або загострення недуги відразу ж звертатися до фахівців.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!