Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Чому випадає волосся і як це припинити!
«Кожна третя жінка рано чи пізно стикається із проблемою випадіння волосся, передає sutura.org.ua Для кожної з них у мене гарна новина: ситуації, в яких нічого не можна зробити, дуже рідкісні, а в переважній більшості випадків є доступне рішення.
Коли нічого не поробиш
Є мікроскопічний шанс, що ти генетично схильна до витончення волосся, а значить, з віком їх обсяг буде зменшуватися. Все залежить від рівня тестостерону: чим його більше, тим вища ймовірність зменшення волосяних фолікулів, які зі шкірним новим циклом активності породжують все більш і більш тонкі волоси. Тут трихологія безсила.
Але зазвичай у випадіння волосся є усунути причину. Я перерахую 7 найпоширеніших, а потім розповім, що робити.
1. Гормональний дисбаланс
Гормональний дисбаланс може призвести до багатьох проблем, від акне до надмірної ваги. Гормони відіграють величезну роль у регуляції циклу росту волосся. Естроген допомагає підовжувати фазу росту волосся, а чоловічі гормони – наоборот. Надлишок чоловічих гормонів може бути викликаний ендокринними розладами, такими як синдром полікістозу яєчників та інші.
2. Стресс
Це не міф. Серйозні нервні потрясіння справді призводять до випадання волосся. Причина та сама: під впливом стресу, активізується вироблення чоловічих гормонів, а волосся реагують на це передбачуваним чином.
3. Анемія
Дефіцит заліза в організмі практично гарантовано призводить до втрати волосся. Залізо необхідне для формування кератинових білків, з яких складається волосся. Відповідно, якщо заліза мало, волоси просто не з чого формуватися.
4. Гіпотиреоз та гіпертиреоз
Щитовидна залоза допомагає регулювати обмін речовин в організмі, контролюючи вироблення білків та насичення тканин кислородом. Тому будь-який дисбаланс щитовидної залози може впливати на волосяні фолікулі. Крім того, гіпотиреоз часто супроводжується анемією.
5. Дефіцит витамину B12
Нестача витамину B12 може давати відчуття втоми, але якби тільки це… Дефіцит витамину В12 часто призводить до втрати волосся, так як його нестача негативно впливає на стан червоних кров’яних клітин, що переносять кисень до тканин. Це найбільш поширене серед веганів, оскільки витамин В12 можна отримати лише з білків тваринного походження.
6. Різка втрата ваги
Якщо ти сидиш на дієті, що дозволяє втрачати більше 5 кг на місяць, ти ризикуєш втратити не лише кілограми, а й локони. Будь-який дефіцит у раціоні незмінно відбивається на стані волосся.
7. Вік
На порозі менопаузи волоси починають стоншуватися і випадати більш інтенсивно, це пов’язано з скороченням вироблення естрогену.
Що робити?
В першу чергу перестати панікувати і налаштуватися на довге відновлення: волосся росте і формується медленно, тому в тобі піде як мінімум три місяці, щоб їх стан і швидкість зростання увійшли в норму. А починати треба з харчування.
Перше і найважливіше – забезпечити організм достатньою кількістю білків. Шкірний прийом їжі повинен містити білки — не менше 120 грамів. Гарні і тваринні і рослинні, головне — надати організму достатню кількість будматеріалу.
Інший момент: необхідно заповнити нестачу складних вуглеводів. Фрукти, цільнозерновий хліб, каші, зелень, молочні продукти — все це має бути у щоденному раціоні обов’язково.
Обов’язково потрібно приймати витамини і біодобавки з вмістом таких речовин, як залізо, витамин C, витамин В12, витамин D3, медь, цинк, селен, незамінні амінокислоти L-лізину та L-метіонін. Вони добре засвоюються і швидко допомагають налагодити зростання здорового волосся.
Четверте: відмовся від стайлінгу та укладання. Навіть найякісніші продукти зараз на шкоду: волосся тяжчають, склеюються, при брашингу стоншуються, висмікуються та ламаються. Про термоукладання не варто навіть говорити. В ідеалі варто відмовитися навіть від фена і обов’язково користуватися незмивними кондиціонерами, регулярно робити маски та наносити спеціальні олії.
П’яті: мій голову прохолодною водою і не перетворюй волосся у процесі миття в мочалку, безладно збиваючи їх руками. Змили шампунь у ладонях, нанеси на верхівку і м’якими рухами погладжують розподіляй від коренів до кінчиків, як би розчісуючи волосся пальцями. Змій і тим самим способом нанеси кондиціонер.
Шосте: не витирай волосся і не скручуй їх у тюрбан. Промокни рушником все тими ж погладжуючими рухами від коренів до кінчиків і дай висохнути самостійно. Якщо тобі необхідно розчесати волосся, використовуйте спеціальну щітку для плутання волосся Tangle Teezer або аналогічну їй.
Нарешті, якщо все перераховане не спрацьовує, варто звернутися до лікаря-ендокринолога і паралельно до трихолога, щоб спільними зусиллями визначити список препаратів, які допоможуть скоригувати гормональний баланс та упорядкувати волосся. У випадку з менопаузою теж не варто відчаювати, в сучасному світі є ліки, які дозволяють пройти через цей період без втрат.
І нарешті важлива рада: не квапся гарячково змінювати „терапію“, не кидайся до народних рецептів і не пробуй сто засобів одночасно. Процес відновлення нормального росту волосся довгий, але тільки при чіткому дотриманні схеми можна оцінити її ефективність».
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!