Про користь ківі, здається, можна розповідати нескінченно: він поєднує в собі занадто багато переваг, серед яких, мабуть, головні — незабутній смак та джерело витаминів. Багато хто вже просто не представляє своє щоденне меню без цього плоду: додають киві й йогурт на завтрак, і в питальний освіжаючий смузі на перекус, і навіть у складі салату ківі радує найвимогливіших гурманів, передає sutura.org.ua

Шанувальники здорового способу життя давно включили заморський фрукт у свій раціон, а в зимову годину, коли наш організм особливо страждає від нестачі вітамінів, відмовлятися від ківі не має ніхто: розповідаємо, чому ж так корисний «китайський крыжовник».

Покращує травлення

М’якоть ківі містить особливий фермент актинідін, відповідальний за розщеплення білків і сприяє кращому перетравленню їжі. За ефективністю ківі тут може позмагатися з бромелайном — ферментом, який определив популярність ананаса як дієтичного фрукта.

До того ж ківі — багатий джерело клітковини, яка запобігає проблеми із травленням.

Нормалізує кров’яний тиск

У ківі міститься багато калію, який допомагає привести до норми кров’яний тиск. Особливо корисний цей фрукт буде тим, у кого тиск значно вищий за норму: норвезькі вчені прийшли до висновку, що ківі сприяє зниженню кров’яного тиску.

Захищає структуру ДНК

Дослідження показали, що унікальне поєднання антиоксидантів у ківі допомагає захистити молекули ДНК від окислення різними мутагенами та, як наслідок, запобігає розвитку онкологічних захворювань.

Зміцнює імунітет

Один плід ківі містить денну норму витамину С, який у поєднанні з потужними антиоксидантними властивостями цього фрукта зміцнює нашу імунну систему, робить організм стійким до захворювань.

Стежити за вашою вагою

Ківі — продукт з низьким глікемічним індексом і високою кількістю клітковини: це означає, що він не викликає різкий стрибок у крові інсуліну — гормону, що накопичує жир і лишній вес, як це роблять інші фрукти, що містять багато цукру.

Профілактика хвороб серця

З’їдаючи 2-3 киви на день, ви значно знижуєте ризик утворення тромбів: справа в тому, що цей фрукт спалює жири, здатні блокувати артерії та викликати тромбоз.

Зміцнює зір

Завдяки високому вмісту в киві фолієвої кислоти і лютеїну, цей фрукт цінується також і за свої властивості, що сприяють зміцненню зору. Крім цього, ківі допомагає організму боротися з деякими захворюваннями очей, наприклад, відшарування та дистрофія сітківки.

Стежити за шкірою

Ківі незамінний для тих, хто слідкує за своїм зовнішнім виглядом: цей фрукт містить у собі колосально високу кількість витамину Е, лідера групи антиоксидантів. Він захищає клітини від старіння шкіри, тонізує її і робить загальну омолоджуючу дію.