Важкі переживання корисні для жінок. Такого висновку прийшла команда вчених з Університету штату Орегон. Досвід страждань, кажуть фахівці, робить жіночу психіку більш стійкою до душевних потрясінь.

У ході дослідження медики вирішили визначити, яка взаємозв’язок між реакціями дівчат-студенток на неприємності та їх попереднім досвідом переживань в аналогічних умовах. Спостереження показали, що важкі емоції є корисними жінкам, оскільки загартовують їх психологічно, допомагаючи в майбутньому легше справлятися з проблемами.

– Незначний досвід негативних переживань здатний допомогти дівчатам справлятися зі стресом і важкими для емоційного рівноваги подіями у реальній житті, – роблять висновок автори роботи.

При цьому важливо, щоб жінка не страждала надмірно. За словами одного з фахівців проекту, доктора Дженніфер Фрейд, часто переживання поглиблюються, оскільки жертви неприємностей не отримують очікуваної заради близьких, до яких вони звертаються за підтримкою.

– Переживання неминуче відбиваються на самопочутті людини, стані її нервної системи та всієї життя в цілому, тому навряд чи можна говорити про те, що вони “корисні” і “загартовують”, – зазначила психолог Марина Деркач. – Переживання з приводу – від пари набраних лишніх кілограмів до втрати коханої людини – не дають позитивних результатів, а лише виснажують життєві сили та енергію. Замість того, щоб отримувати задоволення і радість від життя, людина тільки зря витрачає свій час і енергію на переживання. Звичайно, іноді переживання додають у нашу життя деяку гостроту, адже як кажуть, якби нам не було погано, то звідки б ми знали, що зараз нам добре? Але все ж таки я б порадила лишній раз не нервувати і не переживати, оскільки ці негативні емоції ніколи не проходять безслідно. І якщо регулярно “загартовуватися” подібним чином, що до 50 років ви будете буквально поховані під тяжкістю прикрощів, накопичених образів і страхів.