Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Чому знежирені продукти шкідливі для здоров’я і ще 3 факти про користь жиру
Міф про те, що немає нічого страшнішого і шкідливішого за цей самий жир був придуманий «модніми» дієтологами і з радістю підхоплений виробниками продуктів харчування, передає sutura.org.ua Спасибі їм велике: тепер сир із 2% жирності — для нас уже занадто. Ми вирішили розібратися, чи такий страшний чорт, як його малюють.
Юрій Медзіновський
Лікар вищої категорії, старший науковий співробітник Інституту біорегуляції та геронтології, фахівець з антивікової медицини
Жиру боятися залишитися без мозку
Навіщо потрібний жир? Жирні кислоти і всі їх сполуки, які об’єднують одним обивательським словом «жир», входять практично в шкірну клітину і дуже важливу структуру — клітинну мембрану. Немає жиру — немає міцних мембран клітини, тобто немає її захисту, а отже, клітину легко пошкодити стресом, токсинами, екологією і так далі. Плюс окрема історія — клітини головного мозку та клітини центральної нервної системи. Для харчування їм потрібні вуглеводи та жири. Без жирів головний мозок відчуває, по суті справи, енергетичне голодування. Так, можна «кинути йому кістку» у вигляді коротких вуглеводів, які всмоктуватимуться в дах, швидко прийдуть до клітин мозку, відпрацюють якусь годину, але потім станеться провал, гіпоглікемія, і клітини знову будуть випробовувати енергетичний голод. Простіше кажучи: без достатньої кількості жиру людина гірше думає та реагує, приймає неправильні рішення. І все тому, що дико боїться жиру. Бачите, який цікавий зв’язок: дівчина не вживає жирів і дурнішає прямо на очах. Може, звідси знамениті анекдоти про блондинок?
Більше жиру – менше ліків
Тут мені заперечувати: а лишній вага, а небезпечний холестерин у судинах? Відповім: вже доведено, що низький вміст жиру не вирішує проблем лишньої ваги, ні холестерину. Більше того, помірне вживання насичених жирів (20\30% від загального раціону харчування корисне для серця, а заміна тваринних жирів на рослинні негативно позначається на роботі серця. , що не загальний холестерин — причина серцево-судинних захворювань, а що стосується риб’ячого жиру — він продовжує нашу життя, і це доведено, захищаючи серце від старіння. , по-третє, попереджаючи депресію. При цьому достатньо вживати його 2 рази на тиждень, не частіше.
Хочеш схуднути – забудь про знежирені продукти
Тепер про здорове харчування, про яке всі так люблять говорити, але мало хто у ньому справді розбирається. Воно — не у відмові від жирів. Його філософія – збалансованість. Три кити здорового харчування – це білки, жири та вуглеводи. І всі в достатньому для організму кількості. Контрольоване дослідження тривалістю 30-50 днів показало, що люди, які мають лишній вес і вживають високу кількість насичених тваринних жирів, худнути значно швидше, ніж люди, які їдять знежирену їжу і теж мають лишній вес. Якщо організм відчуває голод у жирах, то він починає компенсувати його вуглеводами, за рахунок цього відбувається відкладення жирової тканини. Зрозуміло, що фастфуд – це шкода. Насамперед тому, що там транс-жири — перероблені чи синтезовані. Але я говорю про інше — про те, що має міститися у нормальному продукті. У молоці жир повинен бути? Винен. У сирі має бути? Винен. Нульовий сир — це вже не сир, це якесь хімічне з’єднання.
Шкірному продукту – свій час
Скажу більше: немає ніякої трагедії, якщо дівчина раз на дві тижні з’їсть відбивну з доброї фермерської свинини. Важливіше думати про годину, коли ти їси. Білки та жири повинні надходити і вранці, і вдень. Увечері все-таки потрібні легші варіанти. Якщо білок, то легкий кефір, наприклад. А ось з ранку обмежень взагалі ніяких: за завтраком ти можеш їсти все що завгодно. Якщо немає медичних протипоказань, то навіть свинячу відбивну — все згорити протягом дня, доки ти бігаєш по своїх справах. Тому всі ці «дівчачі» сніданки (йогурт і чашка кофе) — вони зовсім не для здоров’я та бадьорості. Це самообман (ну або привід для нового фото у Instagram). Звісно, потрібно знати свої індивідуальні особливості. Важливо робити чек-ап і дивитися, чого не вистачає, а чого з лишком. Не забувати регулювати харчування. Але повна відмова від жиру не має жодного відношення до здоров’я. Крім того, нагадаю: без жирів ти дурнієш. І навіщо тобі це, правда?
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!