Чи допомагають часті прийоми їжі в плані «розгону метаболізму» та спалюванні жиру

Напевно, всі ви чули, що краще харчуватися частіше, але маленькими порціями. Розганяється метаболізм, їжа краще засвоюється, перетравлюється, цукор у крові повільно підвищується. А для схуднення так це взагалі ідеальний варіант, інформує sutura.org.ua

Часом доходити до абсурду, розділяти люди свій денний раціон на 6 прийомів їжі, сидіти на роботі, підходить година 4-го приймання їжі, бігати кудись за ріг, адже ні хвилиною раніше, ні хвилиною пізніше. З дому без своїх контейнерів навіть не виходять, хіба мало, несподівано настане година поїсти, а поруч не виявиться їжі.

Почнемо з «розгону метаболізму», що базується на термічному ефекті їжі — та кількість енергії, яка витрачається на її перероблення. Тобто при травленні, організм дійсно починає витрачати якусь частину калорій, що надійшли на їхнє власне перетравлення. Термічний ефект залежить від кількості з’їденого і становить близько 10%. Тепер звернемося до цариці наук – математики.

Припустимо, в день ви їсте 1800 ккал. За день ви потратите 10%, тобто 180 ккал на перетравлення всієї денної їжі. Припустимо, у вас 3 прийоми їжі по 600 ккал, тобто при кожному прийомі їжі ви будете витрачати 10%, тобто 60 ккал. 3 по 60 = 180 ккал. Тепер уявимо, що ви їсте не 3, а 6 разів, тобто по 300 ккал за приймання їжі. 10% від 300 ккал = 30 ккал. Багато на 6 прийомів їжі, і знову, ті ж, 180 ккал. Таким чином, збільшуючи кількість прийомів їжі, ви ніяк не впливаєте на термічний ефект.

До речі, є думка, що пропуск одного прийому їжі може загальмувати метаболізм, і організм включити режим «енергозбереження». Не вдаватимемося в подробиці, скажімо лише, що мозку потрібно 3-4 дні тільки для того, щоб побачити зміни рівня лептину — гормону, що регулює енергетичний обмін. Якщо ви пропустили прийом їжі на 3-4 дні, тоді є шанс, що щось там пригальмується, в інших випадках — це чергова нісенітниця.

Кількість прийомів їжі ніяк не впливає на спалювання жирових відкладень

Ще кажуть, що часті прийоми їжі просто дозволяють «приборкати» голод, тобто рівень цукру в крові стабільний, і ми відчуваємо ситість. Так от, є дослідження, в якому порівнювали вплив 2-х та 6-ти прийомів їжі, для схуднення жінок з ожирінням. Харчуючись часто і невеликими порціями, жінки наоборот відчували себе голоднішими. І звичайно, дробове харчування не допомагає спалювати жир.

Кожен із нас знає, що якщо він один раз щільно поїсть, то потім ще довго не хочеться їсти. Тому що об’єм з’їденого безпосередньо впливає на відчуття ситості, маленькі порції насичують набагато гірше.

Уявіть жінку на дієті: вона і так їсть менше звичайного, а тут ще й мікроскопічні порції. Їсти вона, припустимо, 1500 ккал на день. Або це 5 прийомів їжі по 300 ккал, або 3 прийоми їжі по 500 ккал, що вже більш менше. І в таке приймання їжі можна засунути і достатньо білка, і овочів, і трохи жиру, і вуглеводів, вже виходить повноцінний прийом їжі. Звичайно, деяких чоловіків це може і не торкнутися. Їсти він свої 2500 ккал, і може собі дозволити і на 5 прийомів їжі розділити, і йому нормально буде.

У загальному і цілому, можна зробити наступні висновки:

– часті прийоми їжі не дають жодних переваг у плані «розгону метаболізму», спалювання жиру та іншої нісенітниці;

– не існує жодної «оптимальної» кількості прийомів їжі, харчуватися потрібно так, як вам зручно, як це найкращим чином впишеться у ваш спосіб життя;

– багато разів уже писали, що для схуднення потрібний дефіцит калорій, все інше — второрядне.

Харчуватися як зручно чи тягатися з контейнерами – вибір шкірного з вас!

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!