SUTURA

Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5

Чи може музика покращити пам’ять при деменції

Вчені з Іспанії вирішили з’ясувати, чи допомагає музика зміцнювати пам’ять у пацієнтів із хворобою Альцгеймера. Їх цікавив так званий «ефект Моцарта».

Іспанські вчені віддають чималу годину вивченню впливу «ефекту Моцарта» на пам’ять пацієнтів із серйозними когнітивними порушеннями. Саме такі порушення супроводжують найпоширенішу форму старчеського здивування-хвороба Альцгеймера. Дослідження ще тільки належить провести, і його автори поки що не знають, які результати вони отримають. У ході цього експерименту буде розглянуто, які аспекти музики можна вважати ключовими у досягненні когнітивних переваг, тобто яка музика розслабляє та оживляє, і о котрій годині її краще слухати.

Дослідники підкреслюють, що важливо розрізняти два аспекти музичної терапії, оскільки вони пов’язані з різними процесами пам’яті. І тепер необхідно визначити, який аспект може бути найкориснішим для людини. Наука вже має докази того, що музика може збільшити продуктивність у процесах, пов’язаних із пам’яттю, навчанням та увагою.

Однак більшість цих досліджень проводилося на здорових людях, вони не стосувалися пацієнтів зі старим здивуванням. А зараз висувається припущення про те, що музика може бути додатковим інструментом стимулювання інтелекту людей, які страждають від проблем із пам’яттю. Нейродегенеративні захворювання, до числа яких належить і хвороба Альцгеймера, супроводжуються труднощами у формуванні нових спогадів та зникненням спогадів старих. А музика може бути одним із способів допомогти закріпити нову інформацію.

Джерело medicalanswers.com.ua

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!