Нерідко мозолі проходять самі, іноді потрібна допомога фахівця. Однак самостійно удаляти мозоль, що не проходитиме, не рекомендується, попередили лікарі, інформує sutura.org.ua

Вони зазначили, що мозолі можуть виникати на тлі таких захворювань, як цукровий діабет, варикоз, артрит, деформація стопи. Якщо ж мозоль — це не наслідок будь-яких проблем зі здоров’ям, то зазвичай досить просто усунути джерело впливу на шкіру, і він минає сам.

При цьому, як звернули увагу фахівці, важливо відрізнити мозоль від бородавки, зокрема й підошовної, адже бородавка виникає через вірус папіломи людини. Зазвичай вона з’являється, коли у пацієнта знижується імунітет, і ззовні має вигляд зроговіння шкіри. Відрізнити її від мозоля допомагає лікар-дерматовенеролог або подолог.

Появі мозолю на ступнях сприяє безліч факторів. Наприклад, взуття з тонкою плоскою підошвою посилює навантаження на склепіння стопи; взуття на високих підбираннях — стискає пальці; надто вільне взуття — натирає за рахунок постійного ковзання. Також причиною мозолів можуть бути грубі шви, заломи на стельках та предмети, що потрапили у взуття (дрібне каміння чи піщинки), розповіли дерматологи.

За їх словами, якщо мозоль не спричиняє болю, лікування не потрібне, проте важливо усунути причину появи мозолів, наприклад, змінити вузьку взуття або на деяку годину припинити тренування (мозолі минають приблизно за 2-3 тижні). Може знадобитися підбір анатомічної або ортопедичної устілки.

Не варто самостійно використовувати рідкі засоби для видалення мозолів, зокрема саліцилові пластирі та мазі, оскільки вони містять кислоти та луги, здатні спричиняти опік і виразку навколишніх тканин. Також не слід проколювати м’який мозоль (водний міхур), оскільки під час його травмування мозоль проривається і оголюється рана, що може призвести до попадання інфекції та розвитку ускладнень. Не намагайтеся самостійно удалити стрижневий мозоль, для цього потрібні спеціальні інструменти та навички. Якщо мозоль не проходити сам, необхідно звернутися до підлоги, попередили експерти.