Мозолі – це ущільнення, які утворюються в ході тертя або тиску на шкіру. Це своєрідна захисна функція організму і в деяких випадках вона потрібна: наприклад, спортсменам, які займаються гімнастикою, або гітаристам.

На ногах мозолі найчастіше виникають через те, що взуття надто грубе або підібране неправильно. Там, де відбувається постійне тренування, шкіра поступово потовщується, утворюючи суху мозоль. М’які мозолі з’являються через те, що пітніють ноги, коли розрив таких мозолів призводить до хворобливих відчуттів.

Як правильно лікувати мозолі на ногах

Якщо мозоль мокра, то найкраще не займатися самолікуванням, а піклуючись про своє здоров’я, звернутися до медичної клініки до лікаря – дерматолога. Якщо вже з якоїсь причини, шкіра над міхуром ушкодилася, то це місце спочатку дезінфікують, а потім накладають бактерицидний пластир чи стерильну пов’язку і не відкладайте візит до лікаря, може початися нагноєння.

Якщо мозоль суха, то її рекомендується спочатку розм’якшити: зробіть ванну з нашатирним спиртом або питною соді. Потім розм’якшену мозоль можна усунути пемзою.

Якщо мозоль стара, то не слід її видаляти самостійно, спочатку краще звернутися до лікаря для встановлення діагнозу. Іноді мозолі виникають через грибкову інфекцію, а іноді за мозолі приймаються підошовні бородавки. У таких випадках потрібне спеціальне лікування.

Для видалення підошовних бородавок та сухих мозолів використовуються спеціальні апарати, цю процедуру можна виконати у косметологічній клініці. Спочатку вони зрізаються спеціальними фрезами, а потім це місце обробляється рідким азотом. Метод висвердлювання мозолів є більш ефективним, порівняно з традиційними: можна не хвилюватися, що мозоль знову з’явиться на колишньому місці за деяку годину.

Як лікувати мозолі на ногах – народні рецепти

Найпростішим засобом лікування мозолів на ногах є звичайна рослинна олія. Після того як ви помилили перед сном ноги, змастіть їх олією і помасажуйте. Через кілька днів ви помітите, що мозолі почали розм’якшуватися, потім вони поступово зникнуть. Крім рослинної олії можна скористатися прополісом: треба змішати його з жиром і сформувати в коржик, який потім накладати на мозоль.

Залийте лушпиння цибулі столовим уксусом, закрийте банку і настоюйте близько двох тижнів. Після цього дістаньте лушпиння, просушіть і накладіть на мозоль. Будьте обережні! Щоб не пошкодити розташовану поруч здорову шкіру, змастити її попередньо вазеліном. Залиште цей компресс на ніч, розпарте вранці ногу і обережно зіскребіть мозоль.

Так само протягом трьох днів на ніч до розпареної ноги прив’язують лимонну кірку з м’якоттю, потім знову розпарюють ногу і обережно видаляють мозоль. Розпарювати ноги можна у ванночках з відварів лікарських трав. Замість лимона можна прикласти на ніч хлібний м’якуш, змочений в оцті.

Позбутися мозолів можна, змащуючи її протягом дня три рази розчавленим часником або натертим картоплею. При лікуванні мозолів на ногах допомагає також сік чистотілу або одуванчика.