Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Чи плануєте візит до гінеколога? 6 важливих питань
На світло починають виходити найрізноманітніші таргани. Так, приємного у гінекологічному кріслі мало, але насправді ми, жінки, самі собі багато в чому накручуємо.
Ми дізналися, що гінекологи думають щодо найпоширеніших жіночих страхів та помилок.
1. «Нам насправді все одно, зробили ви епіляцію «там» чи ні»
Напевно у вас хоча б раз було подібне: ви раптово згадуєте, що завтра у вас прийом у гінеколога, і стрімголов кидаєтесь робити епіляцію. Чомусь багато жінок впевнені, що наявність чи відсутність волосся у делікатній зоні – це перше, на що дивиться лікар. Але це міф, як стверджують самі лікарі. Вони професіонали своєї справи, їм важливо упевнитися, що з вашим жіночим здоров’ям все добре, а якщо це не так, вони будь-що намагаються з’ясувати причину нездужання, свербіння і т. д. це останнє , що хвилює лікаря, вже повірте.
2. «І вам не варто турбуватися про запах»
Багато жінок по-справжньому хвилюються через можливе виникнення запаху там. Проте самі лікарі запевняють, що практично не звертають на нього уваги. Тобто, звичайно, вони запідозрять недобре, якщо запах там дуже специфічний і вказує на ознаки того чи іншого захворювання. Іншими словами, до запаху, як і до епіляції, вони підходять із суто професійної точки зору. Тому не потрібно кидатися приймати десятий душ за день, якщо у вас незабаром відбудеться прийом. Натомість, ви змиєте всю флору, і аналізи бути недостовірні.
3. “Не відкладайте прийом через менструації”
Якщо ви неправильно розрахували дні майбутньої менструації та записалися на прийом до лікаря, а ці дні раптово настали, не обов’язково відкладати візит до лікарні, особливо якщо ситуація вимагає якнайшвидшого огляду. Ці дні ніяк не вплинути на консультацію з лікарем. Більше того, наука просунулася так далеко, що апаратура вміє «відрізняти» менструальну кров від цервікальних клітин. Самі гінекологи неодноразово зізнавалися, що менструація – не привід для перенесення прийому. А якщо ви думаєте, що лікаря неприємно вас оглядатиме, подумайте, як йому, наприклад, приймати пологи?
4. «Так, ви повинні повідомляти нам, якщо у вас там свербіж»
Багато жінок стерегтися говорити лікареві про те, що в інтимному місці вони відчувають свербіж. Дуже даремно, оскільки тим самим вони самі запускають можливу хворобу. Справа в тому, що деякі захворювання спочатку протікають досить безсимптомно і виявляються лише свербінням. Якщо ви не повідомили гінеколога про неприємні відчуття, а на запитання, чи непокоїти вас щось, відповіли негативно, то як лікар може здогадатися, що вам потрібно здати певні аналізи? Не замовчуйте проблеми, краще повідомляйте лікаря про все, що вас турбує.
5. “Не існує єдиного засобу контрацепції, що підходить усім жінкам однаково”
Різним жінкам підходять різні засоби контрацепції, і лише гінеколог може підібрати для вас ефективні контрацептиви. Але більша частина гінекологів вважає, що найкраще засіб запобігання – внутрішньоматкова контрацепція. Чому? Це безпечно, довгостроково та ефективно. Крім того, недавні дослідження показали, що спіраль не тільки зменшує кровотечу під час менструації, а й допомагає запобігти ризику виникнення раку матки.
6. «Ми хочемо знати про вашу сексуальну життя виключно у професійних інтересах»
Не дивуйтеся, коли вас живуть, скільки партнерів у вас є на даний момент, який вид сексу ви віддаєте перевагу і якій ви сексуальній орієнтації. Це не проста цікавість, не варто брехати та не договорювати. Знаючи вас більше, лікар зможе зробити висновки, можливо, надіслати на додаткові аналізи та дослідження. Це робиться виключно для вашого блага, а не тому, що гінеколога захотілося з вами поговорити до душі.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!