Ті, хто часто сидить на дієтах, знають, щоб домогтися бажаного результату і не мучитися, дуже важливо улюбленим продуктам харчування знайти альтернативу. Особливо це стосується хліба. У хід ідуть хлібці, а якщо вони набридли, то тонкий лаваш чудово підійде — він і не такий калорійний і набагато корисніший, інформує sutura.org.ua

Але може цей продукт вважатися частиною здорового харчування? Наприклад, дієтологи визнають, що лаваш має перевагу перед звичайним хлібом, але досить скромний, максимум 20-30%.

Майже хліб

У лаваші, як правило, використовують менше цукру, але за складом це фактично те саме, що білий хліб, зауважили фахівці.

Вони пояснили, що основа тонкого лаваша, який печуть із білої муки, — крахмаль, що являє собою з’єднані разом молекули глюкози, які моментально вивільняються в організмі.

Таким чином, вживаючи лаваш замість хліба, ви збільшуєте зростання рівня цукру в крові. Відбувається той самий процес, що і з звичайним хлібом. Якщо не контролювати кількість продукту, це загрожує збільшенням жирових відкладень через високий вміст вуглеводів, які не встигають витрачатися організмом.

Якщо говорити про плюси лаваша: він щільний і служить гарною обгорткою для різних начинок із корисних компонентів, особливо овочів і зелені. У такому варіанті ви його з’їсте менше, уникаючи небезпечно високого дозування шкідливих швидких вуглеводів, що сприяють зростанню цукру в крові та надмірному жировідкладенню.