На жаль, найчастіше ми швидко, нетерпляче, ривками ведемо волоссям гребінцем. Як то кажуть, раз, два – і готово! Гребінець буквально проривається крізь опірні волосся. І молоді, і колбовідні волосся безсило повисають на гострих зубах гребінця. Стержнів волосся доводиться відчувати неймовірне навантаження, проводити до структурних ушкоджень.
Яким би наївним не здавалося вам питання: «Правильно ли ви розчісуєтеся?», задумайтеся над ним, бо саме з розчісування починається догляд за волоссям та шкірою голови.
“Ще за годин наших прабабусь вважалося, що 100 щоденних згладжування щіткою – вірний засіб мати здорові волосся, красиві та блискучі. І сьогодні фахівці рекомендують масаж щіткою в якості засобу, що сприяє покращенню кровообігу.”

Для початку необхідно правильно вибрати гребінь. Віддавайте перевагу щіткам вищої якості, з твердою, але довгою щетиною, по можливості на гумовій підставі. Найкраще використовувати гребені, які мають рідкісні, що не дуже гострі зуби, виготовлені з рогового матеріалу або пластмаси. Металеві гребінці та щітки травмують волосся. І, будь ласка, не користуйтесь щітками з проволоки! Не годяться також і сталеві гребені, і дешеві гребінці з металу з їх типовими гострими краями.
“Раз на тиждень гребені та щітки потрібно мити мильним розчином або протирати розчином нашатирного спирту (1 чайна ложка на склянку води). Дезінфікувати гребені та щітки можна спиртом або одеколоном.”
Розчісування рекомендується проводити як мінімум двічі на день. Вранці – для надання форми, ввечері – для масажу та очищення від пилу. Це проста, але дуже важлива для стану волосся процедура: шкіра масажується, волосся провітрується, сало рівномірно розподіляється.
Розчісування проводиться у всіх напрямках: для кращого провітрювання по ходу росту волосся, а потім проти і збоку. Коротке волосся розчісується від коріння волосся до їх кінців, а довгі – від кінців, поступово піднімаючись до коріння волосся, обережно, без ривків. Розчісування бажано проводити протягом 5 хвилин.
Щоб покращити циркуляцію крові, рекомендується розчісувати волосся щіткою лежачи. Лягайте поперемінно на спину і на живіт – так, щоб голова, а значить і волосся, звисала через край тахті (дивана). Починайте від потилиці, енергійно працюйте щіткою у всіх напрямках. Вже через 3 хвилини ви почуваєте приємне відчуття тепла.

Це тепло – ознака посилився кровообігу в шкірі голови, внаслідок якого у волосяному сосочку відкладається додаткове кількість питних речовин та будівельних матеріалів. Волосяні сосочки зміцнюються, що сприяє зростанню та утворенню нового волосся.
Після такої процедури ви знайдете на щітці багато колбовідних волосся, так само як і безліч частинок бруду та пилки. Природно, щоразу щітку треба вживати тільки добре вичищену, бездоганну з гігієнічної точки зору.
Наскільки описаний вище метод може бути корисним при порушеннях кровообігу шкіри та структури волосся, настільки він шкідливий для шкіри голови, схильної до захворювань. За наявності себореї, особливо жирної, застосування такого роду прийомів протипоказано. Посилено працюють сальні залози піддаються при цьому подальшого подразнення, яке справляє негативний вплив на розпочатий процес лікування.
Чи не правда, питання «Правильно ли ви розчісуєтеся?» Тепер не здається вам наївним?