Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Чи робити вакцінацію від кору?
Нині в Україні спостерігається спалах кору, передає sutura.org.ua. За даними на початок січня, кількість випадків захворювання на кір зросла в 43 рази. У минулому році було зареєстровано 3000 випадків. Для порівняння, у 2016 р. їх було всього 100. Більшість хворих-діти. І ситуація тільки набирає обертів. Вже є як мінімум 5 летальних випадків.
Спалахи кору спостерігаються у різних областях. Географія досить широка: Одеса, Київ, Львів, Донецьк та інші міста та області в цілому. Ситуація з кором погіршилась не лише в Україні. Наприклад, у Росії зареєстровано зростання захворюваності вдвічі. І від літа ситуація тільки погіршувалася. У чому ж причина такої спалаху, чим це небезпечно і як захиститися?
Ми вирішили розібратися у цих питаннях.
Робити щеплення від кору
Кір — це гостре вирусне захворювання, яке володіє високим рівнем сприйнятливості. Їм легко заразитися, адже кір передається повітряно-крапельним шляхом. Основні симптоми – висока температура, запалення слизових оболонок, кон’юнктивіт, а також шкірний висип.
Основна група ризику – діти. Сама по собі хвороба не така небезпечна, як ускладнення після неї. Кір послаблює імунітет, що збільшує ризик зараження іншими бактеріальними інфекціями. Через це можуть розвинутися отит, корова пневмонiя та енцефалiт. Вірус кору проникає в мозок і провокує хронічне запалення, мозок перестає нормально працювати і гине.
У чому ж причина спалахів кори? Є ціла низка причин, але головна з них — масова відмова батьків від вакцинації дітей. Для того, щоб попередити епідемію, необхідно щоб вакцину отримали 90% населення, а в минулому році було вакциновано лише 45% дітей. Через такий низький показник знижується колективний імунітет, тому кір і повертається спалахами.
Що робити? Лікарі стверджують, що єдиний справді ефективний спосіб захисту — щеплення проти кори. Одна доза вакцини захищає на 95%, а дві – на 99%. Ми вважаємо, що прививка від кору дітям потрібна, а ці цифри тільки ще раз це підтверджують.
Хтось скаже, що були випадки захворювання у вакцинованих дітей. Це цілком можливо, але хвороба у дитини, який отримав вакцину, протікає легше і ризик ускладнень набагато менше. Найчастіше хвороба відбувається у прихованій формі, без прояву якихось симптомів.
Зараз щеплення від кору входить до числа обов’язкових. До речі, дорослі набагато гірше переносять хворобу, ніж малюки. Так що якщо ти не хворів у дитинстві і не був прищеплений, то є привід задуматися про прищеплення. Якщо вакцинація в дитинстві не проводилася, то потрібно зробити 3 прищіплення, щоб сформувати імунний захист: перші дві дози з інтервалом на місяць, а третя через рік.
Особливу опасность кір представляє для жінок. У 20% випадків кір під час вагітності призводить до її переривання або пороків розвитку плоду. Вагітним робити щеплення не можна
У період спалаху батьки дітей, які не були вакциновані, у замішанні. Чи можна робити прищіплення, коли навколо епідемія? Не лише можна, а потрібно.
Вакцина не становить опасности для організму дитини. Протипоказань до прищіплення не так вже й багато: підвищена чутливість до неоміцину та курячих яйців (мається на увазі сильна алергічна реакція, гострі інфекції, вагітність).
На завершення хотілося б навести трохи цифр. За динними Всесвітньої організації здравоохранения до 2015 року в світі відбулося 134 тисячі випадків смерті від кору — це майже 360 випадків на день або 15 випадків на годину. Більшість хворих – діти до 5 років. Завдяки вакцинації у період з 2000 по 2015 рік вдалося запобігти 20 мільйонів смертей від кори.
Зрештою, робити щеплення — вирішувати тільки тобі. Просто ще раз подумай про те, що кір – хвороба з летальним результатом, а вакцина нешкідлива і практично не має протипоказань. Чи не вважаєш ти, що втратити дитину через те, що є якийсь страх робити прищіплення — це щонайменше абсурдно?
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!