Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5

Головна unsorted Чи схильні ви до діабету 2 типу: на це вказує тривалість сну

Чи схильні ви до діабету 2 типу: на це вказує тривалість сну

Вчені констатують наявність зворотної залежності між тривалістю сну та рівнем цукру в крові людини.

“Нестача сну чи безсоння може сильно вплинути на здоров’я – наприклад, при цьому підвищується ризик розвитку діабету 2 типу”.

Він опубликував дослідницькі дані, що пояснюють, як можуть бути пов’язані схильність захворювання на діабет 2 типу та тривалість сну.

  • Люди молодше 40 років особливо сильно ризикують стати діабетиками, якщо їх сон недостатній – страждають безсонням у категорії «40 років і молодше» мають на 31 відсоток більше шансів захворіти на діабет, ніж сплячі нормально.
  • Люди віком 41 рік-65 років з безсонням мають на 24 відсотки більш високий ризик отримати діабет, ніж їх ровесники без такої проблеми.
  • Для людей, які страждають на безсоння чотири роки, ризик діабету підвищується на 14 відсотків, для страждають не менше восьми років – вже на 50 відсотків.

У висновках, представлених вченими, говориться, що “недостатня тривалість глибокого сну змінює те, як організм переробляє глюкозу, і хронічна нестача сну є істотним фактором ризику збільшення ваги, розвитку інсулінорезистентності та діабету 2 типу”.

Також дослідники запропонували оцінити результати експериментів, учасники яких піддавалися обмеженню сна. Ці дані свідчать, що недостатня тривалість сну негативно впливає на метаболізм глюкози, включаючи зниження толерантності до глюкози та чутливості до інсуліну. Ще один наслідок недосипання-розвиток нейроендокринних порушень: падіння рівня гормону лептину і підвищення рівня гормону греліну, що призводить до підвищення голоду і апетиту, переїдання, збільшення ваги.

“Даже часте недосипання протягом однієї ночі може підвищувати рівень цукру в крові та збільшує ризик інсулінорезистентності”, – попереджають наукові фахівці.

Найбільш сильно розвитку діабету 2 типу схильні люди, які зазвичай сплять менше п’яти годин на добу, уклали дослідники.

Джерело lady.kyiv.ua

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!

??.