Розповідаємо, які яблука з дожили до весни на магазинній полиці здатні принести найбільшу користь організму.
Чи всі яблука однаково корисні?
Досить важко порівняти всі сорти яблук відразу – їх, на хвилину, 7500. Але дещо спільне у них є

всі яблука багаті на клітковину, малокалорійні та сповнені фітонутрієнтів, таких як кверцетин(захищає серце) та кемпферол(виводити токсині).
З’їдаючи хоча б одне яблуко на день протягом місяця, ти на цілих 40 % знижує вміст у крові «поганого» холестерину.
Усі ці плюси повною мірою можна віднести лише до сезонних, домашніх яблук. Але і їх товсті супермаркетівські аналоги, які дожили до весни, можна застосовувати з розумом.
1 БІЛЬШЕ -. НЕ ГАРШЕ

Те, що яблука в магазині такі гігантські, зовсім не означає, що вони кращі за домашніх. «Для їх вирощування використовують синтетичні удобрення, що затримують у плоді воду», – пояснюють із Центру досліджень їжі Університету Гельфі.

До речі, «зайва» вода ще й розбавляє кількість корисних речовин, що містяться в м’якоті яблука.
2. СИЛА У шкірці

«У яблучної шкірці у 6-8 разів більше антиоксидантів – поліфенолів, ніж у м’якоті, а крім того, повно інших корисних компонентів», – розповідає , д.м.н., професор Університету Делхауса. Вибирай, у яких яблук шкірка товстіша, і складай у кошик самі «товстошкірі» сорти – «Ред Делішес» і «Алмаатинський апорт» і т.д.
3. СТАВ НА ЧЕРВОНІ

«Червоні яблука тому червоні, що повні антоціанінів – поліфенолів, які оберігають тобі від серцевих захворювань. До речі, тих самих, що водяться у червоному вині», – розповідає експерт. І чим червоніше, тим краще – саме тому тобі варто вибирати «Ред Делішес»: дослідження показали, що в них найвища концентрація поліфенолів – більше, ніж, наприклад, у сорту «айдаред».
4. ВИБАЙ прискіпліше

Поважно оглядай фрукти на наявність коричнених плям: пошкодження на шкірці можуть бути свідченням того, що з яблуком не все гаразд. Як відбереш кращі, після приходу додому поклади їх у холодильник. Німецькі дослідники з’ясували, що яблука які лежали в холодильнику зберігають більше поліфенолів, ніж ті, що зберігалися при кімнатній температурі.