Модні тенденції в останній час находять багато критики. Наприклад, бороди пов’язують із появою нових бактерий, а також з негативною особливістю психології чоловіків. Навіть з’явився новий термін “погонофобі” – це люди, які бояться виду бороди, тому категорично не відрощують її.

Майкл Мослі провів дослідження у програмі “Довіртеся мені – я лікар” і з’ясував, що бороди не тільки естетично красиві, але і корисні. У чоловіків, які не відпускають густу бороду, частіше виникають захворювання, ніж у “бороданів”. Експеримент провели на противагу попереднім результатам вчених про те, що у бороду потрапляють інфекції, які перебувають у фекаліях.

У ході експерименту мазки зі 100 чоловічих осіб відправили доктору Адаму Робертсу, мікробіологу з Лондонського університетського коледжу. Він повинен був дослідити, що можна виростити на цьому матеріалі. Учень довів, що з матеріалів можна виростити більше 100 мікробів, але вони не викликають жодних побоювань, на відміну від тих, які находять на гладко виголених обличчях. Також із мікробів, які знаходяться в бороді, можна синтезувати нові, які вбивають серйозних збудників інфекцій.

Справа в тому, що в попередньому експерименті вчені взяли мазки з обличчя 408 чоловіків і з’ясували, що шкідливі бактериї частіше живуть на виголеному обличчі. На нещодавно поголених щеках більше ніж утричі частіше зустрічається метицилін-резистентний золотистий стафілокок, який дуже складно взаємодіє з антибіотиками, його нелегко побороти.