Чим корисна клубниця та кому її вживати не варто
У неї особливий аромат і смак! Багато готові кілограмами їсти цю ароматну ягоду, забувши про все інше. У цьому є певний резон, тому що клубниця має низку корисних властивостей. Хоча є й протипоказання, про які слід обов’язково пам’ятати.
Про користь клубниці
Завдяки наявності в полуниці антиоксидантів, флавоноїдів, поліфенолів, калію її можна розглядати як доповнення в комплексі лікувальних заходів щодо зниження ризику серцево-судинних захворювань та ризику розвитку інсульту.
Клітковина клубниці позитивно впливає на мінімізацію запорів, сприяє наповненню вологою всього організму і допомагає регулювати рівень цукру в крові.
Наявність фолієвої кислоти робить її корисною для вагітних. І ще кілька важливих моментів: зміцнює кості, корисна для зору, покращує пам’ять.
Для кого клубниця не підходить
Але при багатьох явних плюсах, варто пам’ятати, що клубниця знаходиться на першому місці в екологічному рейтингу “Грязна дюжина” через наявність у ній пестицидів, які застосовують для боротьби зі вредниками, щоби підвищити врожайність. Ягоди привабливі і для насекомих, і для птахів, і для гризунів.
З обережністю варто вживати полуницю тим, хто отримує антигіпертензивну терапію, оскільки вона може підсилювати дію пігулок для зниження артеріального тиску.
Не варто вживати людям із гастритом та язвенною хворобою, із захворюваннями нірок.
А також маленьким дітям та годуючим мамам, бо ягода є сильним аллергеном.
При вдумливому виборі продуктів для свого харчування, зокрема овочів та фруктів, можна отримувати з ними корисні речовини та не нашкодити своєму здоров’ю. Набирайтеся витаминами у сезон!
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!