Саме від крові залежать абсолютно всі процеси в нашому тілі, і загустіння цієї життєвої середовища призводить до серйозних проблем. Між тим, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, кожна третя людина відчуває симптоми густої крові різного ступеня тяжкості: звідси велика кількість інсультів, інфарктів, проблем з нирками та печінкою, передає sutura.org.ua

Що це взагалі означає

Густа кров означає, що у неї підвищена в’язкість. На в’язкість впливають багато факторів. Це пошкодження судин, порушення функції печінки, що призводить до відхилень у хімічному складі та підвищення в’язкості плазми, зміна нормального стану клітинних оболонок еритроцитів та тромбоцитів, що призводить до посиленого злипання цих клітин.

Опасність густої крові

Загустіння крові призводить до серйозних проблем. Зниження швидкості кровотоку на рівні капілярів та артеріол веде до застою лімфи у тканинах. Отже, організм отримує менше кислорода, поживні речовини не доходять до органів у повному обсязі. У якийсь момент кров’яний застій призводить до склеювання тромбоцитів: інфаркт міокарда, інсульт головного мозку – опасність вища, ніж здається на перший погляд.

Прощавай, смачна їжа

Звичайно, від усього відразу відмовлятися не потрібно, але переглянути раціон варто точно. Жирне змажене м’ясо, всілякі маринаді, консерви та копчені ковбаси повинні з’являтися на столі лише по великих святах. Те саме стосується алкоголю і сладких газованих вод.

Привіт, здорова їжа

Багато продуктів сприяють розрідженню крові. Апельсині, земляниця, чеснок, буряк, лимон і какао — одні з найпоширеніших і доступніших. Крім того, не зайвим буде включити до щоденного раціону нежирні кисломолочні продукти.

Ацетилсаліцилова кислота

А якщо простіше – звичайний аспірин. У поліклініці вам напевно пропишуть його в першу чергу, оскільки препарат ефективний і безпечно розріджує кров та покращує прохідність судин. Щодо дозування краще поговорити з лікарем: самолікування ще нікого до добра не довело.

Настій таволги

Цей настій може стати чудовою заміною аспірину. Відвари таволги використовують і для косметичних цілей і для лікування серйозних хвороб — у народі траву звуть сорокаприточником, тобто допомагає впоратися з 40 хворобами. Рецепт настою простий: столову ложку таволги заварюють склянкою кропу та проціджують.