Хронічне безсоння впливає на всі аспекти життя людини – від настрою та поведінки до фізичного та психічного здоров’я, передає sutura.org.ua

Короткочасне безсоння може спричинити хвороби, стреси, зміну роботи, народження дитини та інше. Але воно не має фатальних наслідків для здоров’я і проходитиме саме за 1-2 місяці, пише ВВС.

А вісь тривала депривація сну (чоловік регулярно спит менше, ніж 5 годин) характеризується частим прокиданням посередині ночі, невдалими спробами заснути та неможливість заснути після того, як прокинувся.

“Для шкірного нормально – часом мати порушення сну. Хронічним воно стає, коли повторюється протягом більшості ночей, тижнів. Коли впливає на взаємодію із батьківщиною та друзями і призводить до неможливості виконання роботи”, ?

Ті, хто хронічно недосипає – мають більше шансів страждати від проблем зі здоров’ям: надмірної ваги, серцево-судинних захворювань, діабету та іншого. Тож якщо у вас проблеми зі сном вже протягом тривалого періоду – потрібно звернутися до лікаря.

Профілактика безсоння:

– Дотримуйтесь режиму сну – від 7 до 8 годин;

– ввечері уникайте ситних прийомів їжі, алкоголю або кофе;

– Не використовуйте ґаджеті перед тим, як лягати спати;

– Провітріть кімнату та спробуйте заспокоїтись перед сном і спіть у прохолодній, темній кімнаті.