Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Чим небезпечні пилові кліщі та як з ними боротися?
Пил – найлютіший враг кожної домогосподарки, повідомляє sutura.org.ua Варто тільки зробити генеральне прибирання, як уже за день на книжкових полицях з’являється сірий наліт. Назавжди позбутися від докучливих порошинок неможливо, адже до їх складу входити велика кількість клітин людської шкіри, пилових кліщів, а також крихітних частинок пилку, мінералів, цвілі, спір бактерій та ще ряд токсичних речовин, які потрапляють до будинку з вулиці. З усього перерахованого найбільше насторожують саме пилові кліщі. Про те, що у всіх квартирах мешкають маленькі істоти, вперше заговорили японські та голландські вчені у середині 60-х. Вони досліджували зразки домашнього пилу. Сьогодні зоологам відомо понад 150 видів кліщів. Найпоширеніші так звані пірогліфідні кліщі, що до цього виду відносять і комірних, які оселилися на кухні. Особливо їх приваблюють ємності, в яких пані зберігають муку та зерна. Затишно і тепло кліщам і в спальнях, особливо в подушках, покривалах, одеялах та матрацах. За легендою, кліщі перебралися в будинок людини з пташиних гнізд, тому вони особливо небайдужі до промов, які містять пух, шерсть та пір’я. Кліщі некомфортно відчуваються в кімнаті, де температура повітря нижча за 22°C, а вологість становить лише 40%. Щоб забезпечити таку погоду в будинку, до вологого убору варто додати регулярне провітрювання приміщення. Навіть якщо за вікном лютує мороз, обов’язково відчиняйте кватирку хоча б на 5 хвилин, щоб упустити в кімнату чистий, свіжий повітря. Лікарі також радять використовувати пароочищувачі, які добре борються з пилкою. Пилові кліщі ненавидять холод та сонячні лучі. Методи наших бабусь, які зимою та літом вивішували матраци у дворах, актуальні і сьогодні.
Малий, та небезпечний
Розглянути пилових кліщів можна лише під мікроскопом. Розмір цих павукоподібних істот лише 0,1 міліметра. «У грамі пилу може бути до 10 000 особин, – каже аллерголог-імунолог. — Вже 500 кліщів можуть стати причиною алергії чи астматичного нападу (алергії на пилку не буває, винуватці цього захворювання кліщі). А нормою вважається, коли на грам пилу доводиться лише 100 кліщів».
Зазвичай алергічна реакція на пилових кліщів виявляється шкірними почервоніннями або хронічним ринітом. «Якщо нежити не проходитиме більше тижня, – при цьому немає жодних інших симптомів застуди, то необхідно здати хоча б загальний аналіз крові. Підвищений рівень еозинофілів свідчить про алергічну реакцію. Далі назначають аналіз на імуноглобуліни E та G, показники яких дають зрозуміти, що викликало алергічну реакцію. Це можуть бути пилові кліщі, шерсть тварин, продукти харчування тощо. буд. Алергологи всього світу називають кліщів небезпечними монстрами, співжиття з якими може призвести до бронхіальної астми, кон’юнктивіту, набряку Квінке та інших захворювань.
Війна з монстрами
Зрозуміло, що вигнати непроханих гостей неможливо, але боротися із пиловими кліщами потрібно. Для початку необхідно з’ясувати, де найчастіше живуть дрібні шкідники.
Вовняні коври, пухові одеяла, пледи.
Насамперед необхідно провести в будинку ревізію і позбутися від бабусиних шерстяних коврів, без жалю розлучитися з пуховими ковдрами та подушками. Бажано викинути і м’яку меблі з тканинними чохлами. Якщо страждаєте від алергії, то краще вибирати дивани, крісла та кровати зі шкіри, шкірозамінника або поліетилену. Також при покупці подушок та одеял потрібно буде уважно вивчити склад наповнювачів. З натуральних підійдуть бамбук та гречана лушпайка, з синтетичних – холлофайбер, синтепон або силікон.
М’які іграшки
З ними теж потрібно розлучитися, адже будь-яка м’яка іграшка, навіть якщо це улюблений з детства плюшевий ведмедик, як магніт притягує до себе пилку, а значить, заведуться і пилові кліщі.
Шторі
Ще одне улюблене місце для пилових кліщів – це штори, які зазвичай пані перуть лише чотири рази на рік, на великі свята. При знятті штор для прання не забувайте протирати від пилу та багеті.
Постільна білизна
Найкраще змінювати постільну білизну не рідше ніж кожних 7-10 днів, а прати її при температурі вище 58 °C. у пилових кліщів просто не буде шансів влаштуватися у ваших простынях.
Любителям читання варто мати на увазі, що пилові кліщі відмінно розташовуються в бумажних книгах, тому всю домашню літературу краще містити в закритих шафах і обов’язково періодично протирати томики та полиці серветкою.
Горшкові рослини
Чим більше у кімнаті зелених оаз, тим більше пилових кліщів у квартирі. Вологий ґрунт – чудова среда для розмноження кліщів, так, якщо не протирати пив із листя, то може утворитися ще одне житло для паразитів. Якщо ви страждаєте на алергію, але не можете уявити життя без зелені, то вибирайте рослини, які очищають повітря. Наприклад, спатифіллюм чи драцена.
Будиночок для домашніх вихованців
Спальне місце наших менших братів – ідеальне житло для пилових кліщів. За пухнастими друзями необхідний особливий догляд. У квартирі, де мешкають вихованці, краще прибрати всі коври та паласи. Також забороненою кімнатою для вашої кошечки чи собачки має бути спальня. Не пускайте тварин на ліжко. У домашніх вихованців теж буває алергія на пилового кліща. Проявляється це захворювання так само, як і у людей: роздратування на шкірі, сильним свербінням.
Мій до дірок
Не можна нехтувати вологим прибиранням, адже це головне зброя у боротьбі з паразитами. Миті підлоги та плінтуса, протирати пил влажними салфетками зі стелажів та підвіконь потрібно хоча б раз на тиждень. Пилососити теж потрібно! Але краще використовувати спеціальний миючий пилосос з аквафільтром. Недостатньо наводити лад тільки на видних місцях, не забувайте і про важкодоступні (під шафою, диваном, холодильником тощо), там завжди скуповується багато дрібного мусора, від якого теж обов’язково потрібно позбавлятися. Та й загалом треба намагатися уникнути безладу. Розкидані речі – рай для кліщів. Порядок і мінімалізм – це ті, чого дуже не люблять пилові кліщі. Прикраси зберігайте в ящиках, паперах та документах – у шухлядах столу. Від різних інтер’єрних штучок у вигляді декоративних подушок, вазочок і статуйок теж краще відмовитися. Не зрячи ж їх називають мішками! Запам’ятайте основне правило: чим менше у квартирі, тим чистіше.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!