Чим небезпечно для здоров’я нанесення парфуму на шию, груди та волосся
Парфуми, туалетна вода, лосьйони є в арсеналі будь-якої сучасної жінки. Нанесення ароматичної рідини у багатьох стає щоденним ранковим ритуалом. Однак медики б’ють на сполох: далеко не всі місця на тілі, куди пані звикли розпорошувати, наприклад, парфуми, виявляються безпечними і іноді виникають різноманітні проблеми.
Шия і груди
Багато жінок зауважили, що сучасні ароматичні рідини далеко не такі, якими вони були ще 15-20 років тому. Тепер парфуми, навіть відносно недорогі, часто володіють більш стійкими ароматами, мають яскраво виражені акценти, а ще можуть бути будь-якого кольору, привабливого, з точки зору маркетингу. Всього цього парфумерна промисловість досягла завдяки розвитку науково-технічного прогресу і, зокрема, різних відкриттів у галузі неорганічної хімії.
Одночасно з подібними нововведеннями Європейська комісія з ендокринних порушень почала здійснювати класифікацію хімічних речовин і з’єднань, що найчастіше використовують у виробництві парфумерії та побутової хімії, на різні категорії, з точки зору негативного впливу на здоров’я.
Так, речовина діетилфталат, що широко використовують для фіксації аромату, яку часто маркують на упаковках товару, як DEP, прийнято у класифікацію потенційно небезпечних хімікатів, які порушують гормональні функції деяких залоз. Наприклад, фахівці з Американської Асоціації Клінічних Ендокринологів категорично не радять наносити парфуми та туалетну воду, які мають у своєму складі DEP, на ділянку грудей та шиї.
В цей момент ведуться дослідження, які вже побічно підтверджують потенційне негативне вплив цього речовини на роботу щитовидної залози людини. Щоденне нанесення рідини з цим небезпечним з’єднанням здатне спровокувати розвиток гіпертиреозу.
Про те, що в область грудей не слід наносити літкі аромати з нотками свіжості, а також цитрусів та різних кольорів, радять і лікарі-алергологи з університетської клініки, Гетеборг, Швеція. Таким чином виникає великий ризик сенсибілізації – підвищеної чутливості та розвитку алергічного подразнення. Навіть у людини, зовсім не схильної до алергії, подібні активні, літкі аромати, розпорошені в районі носа, здатні спровокувати появу полінозу, кон’юнктивіту чи нападів бронхіальної астми.
Волосся
Всесвітня організація охорони здоров’я щорічно публікує аналітичні доповіді про поточну ситуацію та тенденції щодо пріоритетних питань охорони здоров’я. Згідно зі статистичними даними, більш ніж 30% населення планети серйозно страждає від алергічних реакцій на летючі хімічні сполуки, що поширюються у побуті. Одна людина, що використовує ароматизовані продукти, здатна викликати проблеми зі здоров’ям у десятка інших, які випадково опинилися поруч.
Експерти в області парфумерії називають волосся людини найактивнішими розповсюджувачами ароматів і публікуючи поради, як краще зберегти на собі запах улюблених парфумів, рекомендують жінкам розпорошувати рідини безпосередньо над головою. Мільйони споживачів використовують такий метод нанесення духів. У всякому разі, фахівці Євразійської асоціації трихолог і Європейського товариства з питань дослідження волосся заявляють, що щоденне нанесення ароматичних рідин на голову веде до неминучої алопеції і навіть до розвитку таких захворювань, як гіперкератоз і склеродермія.
Волосся — найбільш уразливі для впливу вредних хімічних сполук і здатні агрессивно поширювати отримані аромати в довкілля. Тому вони є найнебезпечнішими місцями людського тіла для нанесення парфумерної продукції.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!