Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5

Головна unsorted Далекозорість

Далекозорість

Причини далекозорості

Кожен день нам зустрічаються люди, які мимоволі відсувають книгу подалі від очей. Не виключено, що й ми самі з часом станемо надходити також. Це говорить про таке захворювання очей, як далекозорість. Далекозорість або гіперметропія являє собою дефект зору, якому ще в далекому п’ятнадцятому столітті окуляри зобов’язані своєю появою. Саме тоді з появою книгодрукування людина вперше став помічати, що знаходиться поблизу розпливається, їм простіше розрізняти букви, якщо вони знаходяться на відстані. Тоді-то і були винайдені спеціальні видаляють очки. Що цікаво, для короткозорих лінзи з’явилися тільки через сто років.

Причина далекозорості криється в порушенні рефракції очей, коли зображення формується за сітківкою. Зазвичай очна вісь вкорочена, становить менше двадцяти трьох з половиною міліметрів, або справа в тому, що переломлюються сила рогівки слабка.

Зазвичай пацієнти, які страждають далекозорістю, до лікаря не звертаються, особливо якщо захворювання слабкому ступені. Часто зір в даному випадку практично не порушено. Єдине, що турбує людину – це головні болі при тривалих зорових навантаженнях. При далекозорості середнього ступеня людина бачить те, що знаходиться далеко, добре, а поблизу зір утруднено. Високий ступінь далекозорості характеризується тим, що людина погано бачить як далеко, так і близько, оскільки можливості очей вичерпані повністю.

Фахівці виділяють всього дві можливі причини далекозорості, але в ряді випадків відзначено поєднання обох причин. Далекозорість може розвиватися при скороченому очному яблуці або в тому випадку, якщо оптична система ока володіє недостатньою заломлюючої здатністю. У першому випадку найчастіше має місце спадковість – така далекозорість передається на генному рівні. У другому випадку переломлюються здатність кришталика ока слабшає з роками, тому даний тип далекозорості зазвичай виникає у людей старше сорока-сорока-п’яти років і буває обумовлений, як правило, віковими змінами в організмі. Таку далекозорість ще називають старечої.

Симптоми далекозорості

Симптоми далекозорості очевидні – людина погано бачить знаходиться поблизу, але при розгляді віддалених об’єктів, залежно від ступеня далекозорості, людина може бачити їх як чітко, так і розмито. У молодому віці кришталик ока здатний пристосуватися і акомодувати ресурси очі, щоб збільшити оптичну силу. У старшому віці це неможливо, оскільки ресурси очі поступово вичерпуються, отже, симптоми далекозорості прогресують.

Крім цього, до симптомів далекозорості можна віднести стомлюваність очей при читанні, а також перенапруження їх при довгій роботі. Крім того, очі у людей, страждаючих далекозорістю, часто запалюються, а у дітей може розвиватися косоокість і так званий симптом «ледачих очей».

На підставі симптоматики далекозорість класифікують за ступенем вираженості. Слабка далекозорість – це до +2 діоптрій, середня далекозорість – це до +5 діоптрій, а сильна далекозорість – це більш +5 діоптрій.

Захворювання це непросте, воно може проявитися в дитячому віці симптомами, невластивими для хвороб очей. Це такі симптоми, як підвищена стомлюваність, капризи, неохоче виконання домашнього завдання, порушення сну. Такі астенічні скарги вказують на перевтому очей, зорового апарату. Якщо звернути на це увагу і діагностувати далекозорість на ранньому етапі, то можна уникнути таких ускладнень, як синдром ледачого ока або амбліопія, косоокість, порушення відтоку внутрішньоочної рідини, підйому внутрішньоочного тиску та глаукоми.

З появи найперших симптомів не можна ігнорувати далекозорість, пускати на самоплив хвороба, адже ускладнення, до яких призводить гіперметропія, можуть бути самими неприємними і небезпечними.

Як тільки ви помітили, що стали бачити гірше ті предмети, що розташовані поблизу, негайно зверніться до окуліста. Вам необхідно перевірити гостроту зору за спеціальною таблицею. Спеціаліст досліджує очне дно, проведе ультразвукове дослідження. За допомогою фороптера вам підберуть індивідуально лінзи. Майте на увазі, що при звичайній плановій перевірці зору далекозорість не може бути виявлена, так само як не може бути встановлена ​​і її ступінь. Так що не варто заспокоюватися, якщо при черговому медогляді лікар не зазначив у вас відхилень: якщо ви відчуваєте, що стали гірше бачити, – зверніться до лікаря.

Профілактика і лікування далекозорості

Для зору дуже важливо гарне освітлення приміщення, в якому ви читаєте, дивитеся телевізор – тобто робите те, що надає навантаження на ваш зоровий апарат. Майте на увазі, що лампи денного світла для цього не підходять – обов’язково повинен бути організований верхнє світло і настільна лампа. Важливо чергувати навантаження зорові з активним відпочинком, бажано рухливим. Виконуйте гімнастику для очей після кожної півгодини роботи, яка вимагає напруги зору. В цілях профілактики далекозорості проходите регулярно обстеження в офтальмолога, перевіряйте гостроту зору.

Корекція далекозорості включає в себе, перш за все, правильний підбір окулярів і контактних лінз. Офтальмолог порадить вам, як правильно тренувати м’язи, які відповідають за акомодацію очей. Зазвичай, в комплекс тренирующих заходів включають лазерну стимуляцію, спеціальні курси гімнастики, закопування лікарських препаратів в очі, а також комп’ютерна корекція зору. Всі ці заходи повинні проводитися тільки під наглядом лікаря.

Рекомендовані заходи загальнозміцнюючі – контрастний душ або плавання, а також збалансоване харчування, в якому в потрібних пропорціях присутні білки, вітаміни і мікроелементи цинк, залізо, магній.

Корекція далекозорості здійснюється за допомогою окулярів, контактних лінз і лазерної корекції. Окуляри поширені переважно на території нашої країни, в той час як захід вже давно використовує контактні лінзи, а окуляри використовуються тільки для корекції зору у дітей. Контактні лінзи в цьому сенсі зручніше, але звикнути до них вдається далеко не всім. Крім того, носіння лінз небезпечно виникненням алергічних реакцій. Для дорослих старше вісімнадцяти років сучасна медицина пропонує лазерну корекцію далекозорості, яка вже стабільно домагається приголомшливих результатів. При виборі методика лікар-окуліст враховує всі особливості вашого зору, його перебігу, а також прораховує можливі ризики. Саме тому без участі лікаря вибирати методи корекції самостійно не рекомендується.

Подальша інформація

Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем, щоб переконатися, що інформація, яка відображається на цій сторінці, може бути застосована до ваших особистих обставин. Інформація призначена тільки для медичних фахівців.

Schaffung von arbeitsplätzen für lokale pi network user. Advantages of local domestic helper.