Літо почалося рано, і тому хвороботворні мікроби та грибки, а також паразити розмножуються особливо активно. Багато інфекцій краще рости в грунті після сильних дощів, а ними потім можна заразитися при купанні в теплій прісній воді. Але і на суші нас чекає чимало небезпек!

Болеза Лайма – передаються за допомогою іксодових кліщів, які переносять збудників – бактерій та найбільш активні протягом весни, на початку літа та осени. Кліщів найбільше у затіненій, влажній середовищі, їх можна підчепити у траві, при прогулянці на галявині, у саду, на узлісях лісів. Щоб захистити себе від укусів кліщів та хвороби Лайма, не варто відвідувати ці місця, не обробивши шкіру репелентом та не захистивши її одягом.

Контактний дерматит: за даними Американської академії дерматології близько, від 80 до 90 % людей мають алергію на соки рослин, таких як отруйний плющ, дуб і т.д. У літню годину ризик контакту з цими рослинами підвищується, тож алергікам краще носити з собою антигістамінні засоби.

Гіпертермія – підвищення температури тіла до небезпечно високих цифр може бути фатальною та вимагає медичної допомоги. Особливо небезпечна гіпертермія для літніх людей та маленьких дітей. Щоб уникнути перегріву, фахівці рекомендують використовувати кондиціонер і в спекотні літні дні не виходити на сонце.