Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5
Дефекти зубних рядів
Відзначається порушення безперервності зубного ряду, що веде до перевантаження окремих груп зубів, порушення жувальної та мовної функцій та до порушень функціонування скронево-нижньощелепного суглоба. За відсутності терапії дефектів зубних рядів формується вторинна деформація прикусу та порушення діяльності жувальних м’язів. Крім цього, відсутність передніх зубів негативно позначається на зовнішньому вигляді.
Згодом формується дві групи зубів: ті, що зберегли свої функції та ті, що їх втратили. Внаслідок того, що навантаження розподіляється нерівномірно, приєднуються інші патології зубів – відбувається зміщення зубного ряду та деформація оклюзійних поверхонь. Розрізняють два типи дефектів зубних рядів – включені та кінцеві. При включених дефектах по обидва боки дефекту зубний ряд збережено. При кінцевих дефект обмежений тільки з передньої сторони.
Виправити дефекти зубних рядів можна лише за допомогою протезування, яким займається ортопедична стоматологія. Сучасні матеріали дозволяють зробити якісне зубопротезування із високими естетичними результатами. При включених дефектах зубних рядів лікування мостоподібними протезами є оптимальним варіантом. Односторонні та двосторонні дефекти необхідно замінювати за допомогою знімного бюгельного протезування.
Першим етапом ортопедичного лікування є обстеження пацієнта, після чого лікар-ортопед пропонує пацієнту оптимальний варіант зубопротезування. Після добірки індивідуальної конструкції протеза проводять санацію ротової порожнини. На цьому етапі проводиться видалення зубів і коренів, що не підлягають лікуванню, видалення зубного каменю та лікування карієсу. Підготовка опорних зубів полягає в препарації та обточуванні, після чого робиться зліпок щелепи. По зліпку зубів у зуботехнічній лабораторії виготовляють коронки на опорні зуби, їх колір підбирається індивідуально. Після приміряння виготовляють остаточний протез, який фіксується на цементах.
Зубопротезування за допомогою незнімних зубних протезів виправляє порушення різної тяжкості. Невеликі порушення можна виправити за допомогою вінірів, вкладок та коронок. Значні дефекти зубного ряду підлягають корекції за допомогою мостоподібних протезів на імплантах за допомогою металокерамічних коронок та безметалової кераміки. Незнімні протези відрізняються практичністю, зручністю та довговічністю. Крім цього вони забезпечують естетичний зовнішній вигляд і повний збіг за кольором зі здоровими зубами.
Значні дефекти зубних рядів та адентію вимагають використання знімного протезування зубів. Знімні протези виготовляються з акрилових пластмас за допомогою ливарного пресування та подальшої гарячої або холодної полімеризації або безмономерних матеріалів. Колір, розмір та форма майбутніх протезів підбирається індивідуально. Сучасні технології дозволяють пацієнтам після зубопротезування повністю позбавитися проблем, пов’язаних з дефектами зубних рядів. Протези мають високу зносостійкість та гарантійний термін, що дозволяє рідше проводити їх ремонт та заміну.
Якщо відсутня група зубів, застосовують частково знімні протези. Частково знімні протези застосовуються у тому випадку, якщо необхідно відновити основні жувальні зуби та за відсутності зубів на великій протяжності. Цей метод використовується і в тому випадку, якщо пацієнт відмовляється від обточування сусідніх зубів і внаслідок цього фіксація мостоподібних протезів неможлива. Бюгельне протезування застосовується і в тих випадках, коли у пацієнтів спостерігається патологічна стирання зубів або глибокий прикус.
Нейлонові зубні протези відрізняються гнучкістю, міцністю та здатністю витримувати значні механічні навантаження. За допомогою нейлонових зубних протезів можна вирішити невеликі вади та значні дефекти зубних рядів аж до адентії. Нейлонові протези не змінюють своєї структури та форми при дії агресивних хімічних речовин та в умовах підвищеної вологості. Такий тип протезування підходить для людей з алергією на інші компоненти протезів, тому що нейлон гіпоалергенний і тому за наявності алергії до металу, вінілу, акрилу та латексу, стоматологи радять нейлонові протези. Вони фіксуються дентаальвеолярними кламерами та маскуються під колір ясен, тому абсолютно непомітні під час розмови. Їх використання не завдає шкоди яснам та здоровим зубам. Відсутня необхідність знімати їх на ніч, що є актуальним для людей молодого віку, у яких є дефекти зубних рядів. Нейлонові протези вимагають знімання в окремих випадках для проведення чищення.
Зубні протези з кераміки легкі та естетичні. Вони широко застосовуються при реставрації передніх зубів, тому що здатні повністю імітувати форму кольору та напівпрозорість натуральної емалі. Керамічні протези приховують дефекти різного ступеня важкості та застосовують при руйнуванні зубів. Стоматологи рекомендують кераміку, так як вона нешкідлива для організму і кісток, не пошкоджує слизову оболонку рота і ясен, не вступає в реакцію з хімічними речовинами і не схильна до впливу мікроорганізмів.
Правильна експлуатація та гігієнічний догляд за протезами істотно впливає на їхній зовнішній вигляд. Крім того, вони повинні бути грамотно виготовлені та не викликати почуття дискомфорту або відчуття стороннього тіла у порожнині рота.
Доступність зубопротезування завдяки різним технологіям дозволяє відновити зубний ряд. Варто врахувати, що дефекти зубних рядів не лише порушують зовнішній вигляд і впливають на жувальну та мовленнєву функції, а й ведуть до вторинних деформацій зубів. Не забувайте, що вибір фахівця дуже важливий, оскільки неправильне протезування може призвести до ускладнень до втрати опорних зубів.