Дефіцит заліза в організмі може виявлятися дивними симптомами.
Одним із симптомів дефіциту заліза в організмі може бути дивна гастрономічна потяг до промов, що не відносяться до їжі.
Залізо є одним з найважливіших поживних речовин у раціоні, оскільки воно допомагає різним білкам доставляти у тіло кисень. Недолік заліза є найпоширенішим типом дефіциту мікроелементів в організмі людини. Істинний дефіцит заліза складається з трьох стадій, найважчою з яких є залізодефіцитна анемія – стан, коли тілу бракує заліза для утворення гемоглобіну (білок, відповідальний за доставку кислорода тканинам). Анемія характеризується зниженням кількості еритроцитів, що зазвичай призводить до появи таких симптомів, як втома, запаморочення, блідість шкіри, задишка.
За даними Національного Інституту серця, легенів і крові (США), крім цих, загальних симптомів дефіциту заліза, можуть спостерігатися і інші, на перший погляд дивні. Їх “дивина” обумовлена реакціями організму на шлюб важливої речовини.
Бажання їсти щось невістівне. Люди із серйозним дефіцитом залізу часто відчувають дивну харчову тягу до шматочків глині, фарби, картону, навіть побутових миючих засобів.
Койлоніхія. Вона означає зміну стану нігтів, які набувають вигляду вдавлених усередину.
Хейліти. У його випадку куточки губ покриваються хворобливими тріщинами, які можуть заважати їсти, посміхатися, кричати. Коли хейліт виникає у зв’язку з нестачею заліза, використання кремів або мазей для його лікування не допомагає.
Синдром неспокійних ніг. Лікарі досі не можуть впевнено сказати, що саме викликає це дивний стан, що відрізняється підвищеною потребою ворушити ногами при укладанні в постіль. Але воно в тому числі може бути симптомом дефіциту заліза.
Вчені констатують, що “серед людей із залізодефіцитною анемією поширеність синдрому неспокійних ніг майже у дев’ять разів вища за норму”.
Неприємні відчуття у порожнині рота. Крім іншого, симптомом проблеми можуть бути підвищена сухість, відчуття печіння у порожнині рота. Ще один неочевидний ознака дефіциту заліза – атрофічний глосит, що характеризується болючим набряком мови, що викликає проблеми з жуванням, ковтанням чи говорінням.
Жадіб льоду. Згідно з наявними даними, це один з найпоширеніших симптомів тяжкого дефіциту заліза. Причини цього дивного прагнення гризти чи посмоктувати кусочки льоду вченим не зрозумілі.
“Якщо ви підозрюєте у собі дефіцит заліза, зверніться до лікаря, щоб він виконав необхідний аналіз крові. Крім перерахованих симптомів, ви можете помітити, що втомлюєтеся сильніше за звичайне або страждаєте від задишки, коли піднімаєтесь по сходах, займаєтеся спортом. Також у вас може часто крутитися голова або виникати сильне почуття слабкості”, – доповнили експерти.
Джерело arguments.kyiv.ua
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!