Хіроманти за ним визначають частку, ловеласи запевняють, що саме ця частина тіла видає реальний вік жінки, а ось лікарі упевнені — руки здатні розповісти про наше здоров’я все. Ну, або майже все, інформує sutura.org.ua

Форма кисті

«За формою рук можна легко сказати до яких захворювань схильна людина, – розповідає рефлексотерапевт Олександр Семеній, – здавна вважається, що чим ширше ладонь, тим міцніше здоров’я.

Однак люди з широкими ладонями та короткими пальцями схильні до порушень у системі кровообігу, передусім, до підвищення кров’яного тиску».

Вузькі ладони з тонкими довгими пальцями та блідою шкірою зазвичай бують у людей з нестійкою нервною системою, чуйно реагують на різкі перепади температури або атмосферного тиску, емоційні перевантаження.

У власників маленьких кистей дуже сприйнятлива вегетативна нервна система: їх «фірмові» захворювання – бронхіальна астма, запалення прямої кишки, гіпотонія.

Люди з м’ясистими ладонями найчастіше мають проблеми з кровообігом: у них знижений обмін речовин, можлива гіпофункція щитовидної залози.

Колір шкіри на руках

«Якщо шкірні покриви на руках блідіші, ніж на інших частинах тіла, можна припустити відразу два захворювання, – продовжує лікар-рефлексотерапевт Олександр Семеній, – або це анемія (недокрів’я), або спазм судин».

Червоні або рожеві «мармурові» плями на ладоні говорять про те, що кровообіг в організмі порушено.

«Жовтуватий колір ладонь сигналізує – жовчний міхур не в порядку! Перевірте його! – рекомендує лікар-терапевт Олександр Аніщенко.

Сіруватий відтінок ладонь говорить, що не в порядку якийсь із органів травлення.

У зеленуватий колір ладони «розфарбовує» хвора печінка.

Якщо кінчики пальців набули темно-червоного або навіть лілового відтінку, слід перевірити почки.

Плями на подушечки великих пальців найчастіше говорять про проблеми зі статевими органами

Пальці

«У мене був випадок у практиці, – розповідає Олександр Семеній, – пацієнтка, бажаючи похвалитися манікюром, виклала в інтернет фотографії рук. Але замість компліментів отримала попередження, хтось написав – у вас синдром Морфана, терміново йдіть до лікаря. Я підтвердив діагноз: хвороба вже прогресувала, думаю, що інтернет – спільнота врятувала її, вона будь-якої миті могла втратити зір або померти від сердечного нападу».

Болезнь Морфана – це захворювання ендокринної системи, яке виявляється у зміні кісток скелета, найкраще ці зміни видно на пальцях – вони стають довгими, тонкими, вузлуватими та кривими. У народі такі пальці називають «павучими».

Суглоби

Подивіться на суглоби пальців. Вони великі, припухлі, мають білясто-жовтуватий колір, особливо коли пальці зігнуті? Якщо так, то навколо суглоба накопичилося багато жирових клітин, у всьому винен підвищений рівень холестерину. Перевірте дах і серце.

Надто гнучкі суглоби, як і зовсім не згинаються, означають неполадки у роботі печінки та жовчного міхура.

Боліти суглоби пальців і поступово змінюють форму? Це ознака артрозу. Найчастіше такі зміни виникають у людей, які страждають на подагру.

«Якщо суглоби почали болісно опухати і набрякати, з’явилося почервоніння, потрібно терміново звернутися до лікаря, попереджає Олександр Аніщенко, – це явний прояв поліартриту».

А біль між другою і третьою фалангами безіменного та вказівного пальця попереджає про швидкий прояв серйозної недуги у колінних суглобах.

Якщо пальці німіють під час сну, терміново потрібно обстежити хребет. Найчастіше такі симптоми подає грижа шийного відділу хребта.

Нігті

Тонкі, ламкі, опуклі, і навіть смугасті – такими нігті бути не винні. І справа не тільки в красі: хворі нігті – значить, і сам чоловік хворий. «Дуже часто ми бачимо на нігтях клієнта білі плями, – розповідає майстер манікюру Ольга Осипова, – ці плями можуть бути маленькими, а можуть бути на півнігтя. Буває, що на кожному пальці, а буває – і на одному ледь помітне пятно, але навіть у цьому випадку ми рекомендуємо звернутися до лікаря». Причина одного – двох ледве помітних маленьких плям може бути нешкідливою – стресс, невелика нестача цинку або кальцію. Білі плями більшого розміру можуть говорити і про загальне ослаблення імунітету, про проблеми з підшлунковою залозою або про цукровий діабет. А ось розсип дрібних білих цяточок по всій нігтьовій пластині свідчить про порушення обміну речовин.

«Для нас, лікарів, дуже тривожний симптом, якщо нігті круглі, опуклі, як би надуті – схожі на часове скло, – продовжує терапевт Олександр Аніщенко. – Це характерно для хронічних захворювань легенів».

Нігтьова лунка повинна бути світла, і при цьому яскраво виражена. Якщо лунка зменшилася чи зникла – в організмі почався гормональний збій. Ще одна небезпечна ознака – ребриста нігтьова пластина. Вона говорити про серйозне і грубе порушення обмінних процесів — від хронічних захворювань органів шлунково-кишкового тракту та проблем із підшлунковою залозою до цукрового діабету.

Жовтий або коричневий відтінок нігтів говорити про те, що у людини хвора на печінку.

При анемії нігті стають блідими, майже білими. «Якщо у пацієнта недостатність кровообігу, що пов’язано з пороком серця або іншим серйозним серцевим захворюванням, кровообіг у кінцівках буде порушено, – розповідає лікар-кардіолог Ольга Троніна, – застояна венозна кров пофарбувати нігтьову пластинку у блакитно-синюватий колір».

Кришитися і ламатися нігті у здорового людини просто так не будуть. Причина, швидше за все, – у неправильному харчуванні. Перегляньте свій раціон: адже взимку особливо бракує вітамінів – їжте фрукти, овочі. І не забувайте про ванни з йодом, силлю і содою.