Дієта, яка допомагає не лише худнути, але й покращує мікрофлору кишечника.

Головна / unsorted / Дієта, яка допомагає не лише худнути, але й покращує мікрофлору кишечника.

У кетогенній дієті, яка набирає популярності, знайшли ще одне перевагу: вона позитивно впливає на мікрофлору кишечника. Завдяки, викликаному дієтою, зрушенню в балансі позитивних і патогенних бактерій у бік «хороших», у шлунково-кишковому тракті припиняються запальні процеси. Це особливо важливо для людей, які страждають на аутоімунні захворювання.

Попередні дослідження показали, що правильно організована кето-дієта покращує обмін речовин, знижує загальне запалення в організмі та ризик розвитку діабету.

Якщо ще хтось не в курсі: суть кето-дієти полягає у практично повній відмові від вуглеводів. Зовсім. Сладких та несладких, простих та складних. Людина переходити на продукти, до складу яких входять переважно жири та білки: м’ясо, кисломолочні продукти (в них бактериї вже встигли з’їсти майже всі вуглеводи), яйця, риба. Як джерела клітковини використовують невелике кількість овочів і горіхів. Через відсутність звичного джерела енергії – глюкози – організм переходить у стан кетозу і починає витрачати на буденні цілі кетонові тіла. Останні він отримує з жиру, а тому теоретично спалювання жиру йде активніше.

Щоб з’ясувати, як кето-дієта впливає на мікробіом кишечника, вчені з Університету штату Пенсільванія та Каліфорнійського університету (США) організували експеримент. У ході дослідження 17 добровольців переселилися на два місяці до стаційару, де їхня раціон і фізична активність тщательно контролювались. Протягом першого місяця одні з них вживали звичайну їжу, інші — кетогенну (денний раціон останніх складався на 5% з вуглеводів, на 15% з білка та на 80% жиру). На другій стадії експерименту учасники мінялися місцями, і ті, хто дотримувався звичайного раціону, пересідали на кето-дієту.

Проаналізувавши склад мікрофлори учасників, вчені виявили, що під впливом кето-дієти значно змінилися пропорції 19 родів бактерий, у тому числі біфідобактерій. Потім дослідники пересадили змінену мікрофлору мишам і з’ясували, що після операції у гризунів знизилося кількість клітин, які називаються Т-хелперами 17, які відповідальні за запальні аутоімунні та алергічні процеси в організмі.

Раніше кетогенна дієта була признана найнебезпечнішою для здоров’я за версією експертів журналу US News & World Report. Однак на допомогу прийшли фахівці з Єльського університету (США) та пояснили, як правильно організувати кето-дієту, щоб схуднути та зміцнити здоров’я.

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!