Дієтолог Світлана Фус дала кілька порад щодо того, скільки овочів і фруктів потрібно їсти щодня.
У порадах щодо здорового харчування часто зустрічається рекомендація вживати щодня овочі та фрукти у певній кількості порцій. Поняття “порція” може внести плутанину. Скільки це – миска салату чи ведерце, наприклад, слив? Дієтолог Світлана Фус на своїй сторінці у Facebook розповіла, що означає порція овочів і фруктів
Як зазначила дієтолог, насправді порція виражається у конкретних кількостях — зазвичай близько 80 — 100 г їстівних частин овочів чи фруктів.
Ось приклади порцій:
- 1 частина середнього розміру фрукту/овочу: наприклад, яблуко, банан/великий помідор або середня морква,
- 2 мандарини або ½ грейпфрута,
- 0,5 склянки дрібних ягід, наприклад, чорниці,
- 0,5 склянки нарізаних свіжих або приготовлених овочів/фруктів або 0,5 склянки горошку,
- 1 склянка – для свіжих салатів та інших листових овочів; листові овочі після термічної обробки розраховують так само, як і інші приготовані овочі (тобто 1 порція = 0,5 склянки)
Скільки порцій ми повинні їсти?
Звичайно, ви чули думку “5 порцій овочів і фруктів на день” (мається на увазі 3 порції овочів і 2 порції фруктів). Таке кількість близько 400 -500 г овочів фруктів і ягід – це потрібна мінімальна норма для середнього дорослого людини на день. Що стосується картоплі, вона в ці 400 г не входитиме. Для неї інші норми.
Останні рекомендації американського управління з харчових продуктів і ліків кажуть, що 500-650 г овочів і 200 г фруктів на добу — це нормально. Тобто 700 г овочів та фруктів для дорослого людини на день.
Фус звернула увагу на те, що має значення кількість порцій, з’їдених протягом дня, а не частота споживання. Іншими словами: 5 порцій не означає, що необхідно споживати їх у 5 різних стравах. Можна необхідних 5 порцій з’їсти і за 3-4 прийоми їжі.
Рекомендованими є рослинні продукти під час шкірного приймання їжі, і додавати їх у перекушування. Не треба їсти з понеділка по понеділок тільки салат з капусти. Впродовж тижня бажано використовувати більше овочів та фруктів. Це забезпечить надходження до організму оптимальної кількості корисних речовин.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!