Овочі та фрукти повинні стати вашими найкращими друзями на годину чищення!, передає sutura.org.ua

Очищення кишківника народними засобами є досить популярною сьогодні темою, адже рік за роком ми починаємо ретельніше стежити за своїм здоров’ям і турбуватися про нього. І це не дивно: дуже забруднений повітря, нездорова, напхана хімікатами їжа, сидячий або надмірно напружений спосіб життя надають згубну дію на людину. При такому положенні промов люди все частіше звертають увагу на те, як проблему поганого самопочуття вирішували у старовину і знаходять досить цікаву інформацію, про яку ми хочемо розповісти вам у цій статті.

Чистка кишечника – навіщо, коли і як

Ми щодня вживаємо безліч продуктів. І не лише у вигляді їжі. З першим ранковим глибоким вдихом в організм починають проникати різні частинки речовини, невидимі для ока, але від цього не менш реальні, адже будь-яка людська діяльність, націлена на виробництво чогось, пов’язана з виробленням відходів.

Останні не просто скидають біля водойми або закопують на спеціальних свалках, їх утилізують і іншими, більш примітивними способами, хоча і перераховані вище види далекі від ідеалу. Якийсь відсоток усіх шкідливих мікрочастинок залишається в атмосфері доти, доки не потрапляє в людський організм. Особливо це стосується мешканців великих міст.

Яке це має відношення до кишечника та його здоров’я? Саме пряме, адже в ньому відбуваються найважливіші для життєдіяльності процеси і саме в кишечнику проходять обробку речовини, які потрапляють до організму ззовні. Біотичні та абіотичні фактори загрязнення довкілля з однаковою силою відображаються на роботі травної системи. Більшість видів раку, пов’язаних із накопиченням та руйнівною дією канцерогенних речовин, починаються саме з кишечника.

Стежити за його здоров’ям — значить піклуватися про стан організму загалом. Адже якщо махнути на це рукою, то вас можуть чекати такі неприємні наслідки, як:

Метеоризм

Болі у животі

Геморой внаслідок запорів

Авітаміноз

Розвиток шкірних захворювань

І це лише поверховий погляд на можливі проблеми. Якщо регулярно проводити чистку кишечника, всього цього можна якщо не гарантовано уникнути, то суттєво знизити ризик.

Коли мені точно треба почистити кишечник?

Існує ряд ознак, за яким можна дізнатися про необхідність позбавити свій кишечник від забруднень:

Проблеми зі стільцем, виражені у вигляді закрепів, проносу та метеоризму

Відрижка після шкірного прийому їжі, навіть незначного, здуття живота, печія

Виражена тяжкість після їжі, неприємні відчуття в області живота та відчуття переповненості

Часті респіраторні захворювання

Навіть за умови регулярного догляду за ротовою порожниною, несвіже дихання

Ви мучитеся від безсоння, млявість, стали апатичними

Незважаючи на те, що всі перераховані вище фактори можуть здатися розмитими і придатними під інші захворювання і дисфункції, в першу чергу вони говорять про накопичення токсинів і проблеми з кишечником. Та й у будь-якому випадку, щоб там не було, чищення кишечника народними засобами в домашніх умовах вам не зашкодити, а від процесу одужання може прискорити.

Що мені треба знати про правила чищення кишківника?

Отже, вже на цьому етапі ми вас переконали, що кишківник почистити варто. Перш ніж приступити до цієї справи, вам необхідно знати деякі правила, щоб процедура пройшла з максимально можливою користю і без неприємних наслідків. Керуйтеся наступними пунктами:

Якщо ви віддаєте перевагу очищенню кишечника народними засобами в домашніх умовах, то застосовуйте їх на собі тільки як профілактичну міру. Ви повинні бути при хорошому загальному здоров’ї. Будь-які гострі стани, а тим більше ті, які не були вивчені кваліфікованим лікарем, є протипоказанням до чищення.

На годину чищення зверніть увагу на свій раціон. Ми наполягаємо на виключенні різного роду змажених та копчених страв. Також відмовтеся від маринованого та гострих спецій.

Урізноманітніти меню великою кількістю корисної рослинної їжі. Вам потрібна клітковина і багаті на витамини і мінерали продукти. Овочі, фрукти та ягоди — ваше все на годину чищення.

Пийте якнайбільше рідини. Це прискорить процес очищення і дасть більш довгостроковий та глибокий результат. Налягайте на воду. Можна розбавляти її невеликою кількістю лимонного соку за бажання.

Це основні положення, без дотримання яких будь-яка чистка буде малоефективною, якщо не сказати марною.

Народні методи очищення кишечника

Ось тепер можна переходити до найцікавішого – практиці. Народна мудрість, яка сягає у глиб століть, справді багатогранна. Зараз, вивчаючи старовинні методи лікування та підтримки здоров’я, можна тільки дивуватися людям, які так тонко відчували собі та навколишній світ. І це без будь-яких складних технічних пристосувань.

Неймовірно, що через століття ми не тільки успішно використовуємо всі ці рецепти, але в деяких випадках віддаємо перевагу перед традиційною медициною. Всі ці відвари і настоянки з найпростіших продуктів можуть виглядати дещо архаїчно, але не варто обманюватися — вони дуже ефективні для чищення товстого і тонкого кишечника, в чому ми пропонуємо вам переконатися на особистому досвіді.

Кефірний напій для очищення

Почнемо з кращого друга травної системи — кефіру. Цей популярний кисломолочний продукт відомий людству давно і не лише за приємний смак. Кефір благотворно впливає на обмінні процеси, що протікають у кишечнику, а також створює живильну среду для корисних мікроорганізмів, без яких життєдіяльність людини просто неможлива.

Інгредієнти:

Склянка якісного та свіжого кефіру.

Одна столова ложка будь-якої рослинної олії

Щіпка солі

Приготування:

Якщо кефір зберігався в холодильнику, дістаньте його та дайте прогрітися до кімнатної температури.

Додайте олію, сіль і все добре перемішайте.

Приймайте напій перед сном.

Таке очищення рекомендується проводити раз на три дні.

Кисіль з чорносливу для очищення кишечника

Це свого роду проносне з м’якою дією, яке володіє позитивним впливом на імунну систему.

Інгредієнти:

500 грам чорносливу

50 грам кору жостеру

Один пляшечка «Холосасу» (його можна придбати в будь-якій аптеці)

Приготування:

Налийте в кастрюлю два літри чистої води.

Покладіть у неї кору жостеру і чорнослив.

Доведіть до кипіння.

Після цього знизьте інтенсивність вогню, щоб вміст каструлі повільно варилося.

Через 30 хвилин вимкніть вогонь і процідіть.

Відіжміть гущу.

Остудіть отриману рідину і додайте до неї «Холосас».

Перемішайте суміш до однорідного стану і розлийте по закривається ємностям.

Приймайте кисіль через дві години після вечора і за годину до сну по половині склянки.

Салат “Мітла”

Ця страва має назву не просто так. Порція такого салату працює, як мітла справжньої прибиральниці, загартованої у боях за чистоту у наших з вами улюблених вітчизняних жеках та поліклініках. Ні один токсин, жодна бацила не піде безкарно!

Інгредієнти:

Капуста (300-500 м)

Морква (2 штуки)

Буряк (1 штука)

Чорнослив (3-4 штуки)

Яблуко (1 штука)

Приготування:

Усі інгредієнти нашинкуйте.

Складіть їх у миску і перемішайте руками з невеликим натиском. Це робиться, щоби овочі пустили сік.

Збризніть вміст миски парою крапель лимонного соку.

Якщо хочеться, додайте краплю олії. Ніякої солі!

Мед, цибуля, столітник

Ця суміш має досить своєрідний смак, але її очисні властивості дуже сильні. Крім того, це гарне народне засіб для очищення кишечника від паразитів і запорів.

Інгредієнти:

Мед (будь-який, але найкраще — з різнотрав’я)

Лук ріпчастий

Столітник

Приготування:

Протріть лук на дрібній тертці.

Наріжте столітник. Чим дрібніше – тим краще.

Змішайте все з медом.

Приймайте вранці натощак.

Це засіб має також досить сильний проносний ефект.

Пам’ятайте, що турбота про кишечник — це ваш прямий обов’язок, якщо ви дійсно хочете зберегти здоров’я та молодість. Хтось може сказати вам, що такі заходи, як регулярне чищення — це надмірність, адже в організмі є все для підтримки і виконання своїх функцій у разі збоїв. Частково це справді так: ще кілька десятків років тому до технічних революцій такі слова були актуальними.

Але і якість їжі, і екологія були на порядок кращі, а до подібних очисних засобів вдавалися лише за потребою. Тепер же ситуація ускладнилася. Сподіваємося, що ви візьмете надану нами інформацію на озброєння і будете приділяти належну увагу своїй травній системі. Будьте здорові!