На думку французьких дослідників, збільшення тривалості сну та утримання від їжі в нічну годину – два методи, які здатні знизити ризик рецидиву раку молочної залози.

Останні наукові роботи в галузі онкології показали значущість здорового режиму: змінивши деякі фактори способу життя, можна застрахуватися від серйозних проблем зі здоров’ям. Виявляється, тривалість нічного утримання від їжі істотно впливає на ризик розвитку рецидиву раку молочної залози. Збільшення тривалості сну, так само як і стриманості від їжі, можна розглядати як простий і досить ефективний немедикаментозний метод профілактики рецидиву раку молочної залози.

Ці висновки були зроблені на основі даних, зібраних у ході проспективного дослідження, проведеного у період з 1995 по 2007 рік. У дослідження було залучено 2 413 учасників віком 27-70 років з раком молочної залози на ранній стадії.

Аналіз, проведений у 2015 році, показавши, що період голодування між обідом та завтраком менше 13 годин спочатку збільшував на 36% ризик рецидиву раку молочної залози порівняно з періодом голодування між вечерею та завтраком понад 13 годин.

На думку авторів, подібні ефекти пов’язані з регулюванням рівня цукру в крові під час голодування протягом ночі, при цьому вони поширюються також на сон – убік покращення його якості. На додаток до цього, збільшення проміжку години між вечерею та завтраком може потенційно знизити ризик розвитку діабету 2 типу та запобігти деякі серцево-судинні захворювання.