Знижка - 10% на весь медичний одяг по промокоду HALAT5

Для пам’яті та уваги: ​​ранкові звички, які підтримають здоров’я мозку

Сучасний ритм життя іноді не дозволяє зберігати ясну голову. Втома, стреси та вигорання важають залишатися уважним і зосередженим. З віком проблеми з когнітивними здібностями посилюються. Однак, якщо якомога раніше почати піклуватися про свій мозок, у майбутньому він зможе порадувати доброю пам’яттю та гостротою розуму.

Нейробіологи радять щоранку починати з чотирьох корисних для мозку звичок.

Прокидатися без будильника або вибрати спокійніший дзвінок

Одна з найгірших промов, яку можна зробити зі своєю нервною системою – це прокинутися від різкого, тривожного гудку. Нейробіолог Патрік Портер радить налагодити режим засинання та прокидання у певну годину, щоб не дратувати свій мозок щоранку, а вставати за своїми внутрішніми годинами. А поки настроїти організм не виходити, потрібно поставити на дзвінок будильника розслаблюючу музыку.

Насамперед – вода, потім – кава

Після багатогодинного обмеження у воді під час сну організму буде корисно прокинутися завдяки склянці звичайної води. Іншу склянку можна розбавити із соком свіжого лимона. Гідратація допомагає когнітивним функціям. Згідно з дослідженням, проведеним у технологічному інституті Джорджії, зневоднення знижує активність людського мозку.

Вибирати на завтрак рослинні продукти

Вчені з’ясували, що кишечник впливає на здоров’я мозку. Мікроорганізми в цьому органі травлення виділяють нейротрансмітери, витамини, гормони та інші речовини, що впливають на настрій людини, його поведінку та когнітивні функції. Дослідники пов’язують різні кишкові розлади та такі стани, як депресія та турбота. Тому на завтрак краще їсти ті продукти, які позитивно впливають на здоров’я шлунково-кишкового тракту. До них належать фрукти, овочі, бобові, цільнозернові, горіхи та насіння.

Не забувати про ранкове тренування

Фізичні вправи допомагають краще спати, справлятися зі стресом і тривогою, відзначає Асоціація прикладної спортивної психології. Це ті фактори, які є важливими для когнітивного благополуччя. Кардіо – тренування збільшують приплив кислорода до мозку, знижують ризик втрати пам’яті та підвищують працездатність та уважність. Це пов’язано з тим, що тілесна активність покращує кровообіг і стимулює вивільнення білків і гормонів, відповідальних за розвиток нервів та пластичність мозку.

Джерело useti.org.ua

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Всі матеріали розміщенні на сайті, виключно, для ознайомлення!