Британський економіст Джим о’ніл у своїй доповіді заявивши, що до 2050 року велика частина бактерий, що викликають, наприклад, пневмонії, туберкульоз, малярію тощо стануть абсолютно несприйнятливими до більшості антибіотиків. Таку ж стійкість придбають вируси та грибки до протиірусних та протигрибкових препаратів, повідомляє daily mail. Віруси та бактерії щорічно будуть забирати у світі не менше 10 млн. життів, це більше людей, ніж зараз помирають від раку. А на лікування цих хвороб буде витрачатися щорічно близько 100 трильйонів доларів. До таких висновків прийшла група економіста, яка за наказом прем’єр-міністра Великобританії вивчає можливі витрати на розробку протимікробних препаратів. Основна частина цих коштів буде витрачатися на оплату лікарняних.

Джим о’ніл стверджує, тенденція буде ще гіршою, якщо негайно не будуть вжиті заходи. На сьогоднішній день внаслідок захворювання інфекцій, стійких до антибіотиків, вмирають 700 тисяч чоловік на рік.

У травні цього року Всесвітня організація здравоохранения опубликовала звіт, згідно з яким, у всіх регіонах світу стрімко зростає стійкість до антибіотиків, які покликані боротися з пацієнтів та пацієнтів реанімаційних відділень лікарень. У звіті зазначено, що у багатьох частинах світу вже стали неефективними антибактеріальні препарати для лікування інфекцій сечових пусток.

В Австралії, Австрії, Канаді, Франції, Японії, Норвегії, Словенії, ПАР, Швеції та Великобританії підтверджені чисельні випадки стійкості до лікування гонореї – хвороби, з якою щодня у всьому світі заражається понад 1 мільйон чоловік.